Piotr Połać z Braci Figo Fagot i tiktoker Tyszka stawiają „Zimną flachę” w nowym projekcie 0IQ

Singiel „Zimna flacha” rozpoczyna działalność duetu 0IQ.

Piotr „Figo” Połać znany jest przede wszystkim jako połowa prześmiewczego duetu Bracia Figo Fagot, ale udziela się również w wielu innych projektach. Po świetnie przyjętych numerach „Miki Maus” i „Pif-Paf” pod szyldem Figo i Samogony, postanowił znów zaskoczyć fanów. Tym razem połączył siły z Mikołajem „Tyszka” Tyszkiewiczem, jednym z najpopularniejszych polskich gwiazd platformy TikTok, czego efektem było powstanie grupy 0IQ. Zawiązała się ona na Festiwalu na Bogatości 30%, a teraz otrzymujemy jej pierwszy singiel. Panowie postanowili z miejsca wejść na grubo i postawili „Zimną flachę”.

Piotr Połać mówi o nowym projekcie:

0IQ to projekt elektroniczny, ale nie cukierkowo-popowy. Bierzemy utwory popularne i przeciskamy je przez brutalną prasę, można powiedzieć, ze przystawiamy popowi lusterko do „twarzy”. Efekt jest zaskakujący i szczerze mówiąc, niespodziewanie brutalny na swój specyficzny, popowy sposób. Zawsze jestem chętny na odważne projektu muzyczne, a Mikołaj jest zdolny i mało tego, polubiliśmy się. Jest między nami dobry przelot, a to, co robimy, redefiniuje współczesny pop, nadając mu punkowy charakter.

Jak dodaje Tyszka:

0IQ to najfajniejsza rzecz, jaka mi się od jakiegoś czasu przydarzyła. Trudno mi określić, jaką muzykę tworzymy, ale zajebiście się przy tym bawię.

Numer „Zimna flacha” od strony muzycznej został zrealizowany przez Michała „Sir Mich” Kożuchowskiego. Producent ma swoim koncie wiele bardzo udanych projektów muzycznych, również tych z Piotrem Połaciem.

Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/0iqzimnaflacha

0IQ – gdzie można usłyszeć grupę?

Warto podkreślić, że zespół występuje na żywo, prezentując się w aranżacji rockowej, z żywą perkusją i gitarą. IQ jest częścią objazdowego Festiwalu na Bogatości 30%, na którym pojawiają się również Cjalis oraz Bracia Figo Fagot. Do końca 2022 roku impreza pojawi się w największych miastach Polski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s