Olsztyński duet EDEIN zaprezentował pop-symfoniczny singel „Memories”

EDEIN to duet artystów, którzy twórczo przekuli swój zawodowy warsztat muzyki klasycznej w stworzenie autorskiej muzyki filmowej, pełnej bogatej brzmieniowo przestrzeni i wszechstronnego głosu z osobistymi tekstami. Właśnie ukazał się ich nowy singel „Memories”.

Ewa Alchimowicz-Wójcik i Jacek Wójcik, choć prywatnie są małżeństwem, do tej pory podążali niezależną muzyczną ścieżką, oboje uzyskując doktoraty z dyscyplin artystycznych. Ona – wzięta śpiewaczka, wykonująca mistrzowskie arie operowe, operetkowe oraz pieśni i songi musicalowe. On – perkusista klasyczny, jak i jazzowy, grający także m.in. na marimbie, kotłach i ksylofonie. Po wielu latach na scenie w różnych projektach muzycznych te dwie odmienne osobowości znalazły wspólny język do artystycznej wypowiedzi – zarówno w studio, jak i na koncertach. Tam, gdzie zawsze iskrzyło na styku ekspresji, pojawiła się muzyczna synergia, zrozumienie i wzajemna inspiracja.

Duet zadebiutował singlem „MEMORIES” – przestrzenną kompozycją utrzymaną w stylistyce „popu symfonicznego”. Jest ona bogato zinstrumentalizowana i inspirowana światową muzyką filmową, przywołującą skojarzenia z takimi produkcjami jak Avatar czy Władca Pierścieni. Centralnym elementem utworu jest emocjonalny głos wokalistki i przejmujący tekst. EDEIN: „Jest to muzyczna opowieść o emocjach, które przepływają przez nasze umysły, jak rzeka wspomnień, z różną siłą i intensywnością”. Teledysk do utworu pokazuje krajobrazy warmińskie w niecodziennym i tajemniczym kontekście.

EDEIN w najbliższym czasie planuje wydać kolejne single, jednocześnie pracując nad swoim debiutanckim albumem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s