Biografia: Jan BOrysewicz. (zdecydowanie) Mniej obcy [RECENZJA]

„Jan BOrysewicz. Mniej obcy” to pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Fascynujący wywiad rzeka z legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce – Marcin Prokop.

Prokop nie oszczędza rozmówcy tematów trudnych, kontrowersyjnych i niekiedy mocno osobistych.

(…) warunkiem powstania tej książki była obietnica 100% otwartości ze strony Borysewicza.

Marcin Prokop

Jeśli podobnie, jak ja nie wierzycie w takie deklaracje, uspokajam. Prokop odrobił lekcje, zdając przy okazji egzamin z człowieczeństwa – prowadzi rozmowę z godną pozazdroszczenia lekkością i wyczuciem. Być może właśnie to wyczucie sprawia, że Jan otwiera się przed nim i udziela szczerych odpowiedzi na wszystkie pytania, nawet jeśli pewne meandry swojego rock’n’rollowego i prywatnego życia wolałby zostawić za sobą lub dla siebie. 

Bo jest też Janek, który pijany i naćpany zawalał koncerty oraz ubliżał ludziom. Janek, który nie zawsze potrafił być dobrym, obecnym ojcem. Janek, który szukał radości w ramionach prostytutek. Janek, który miał szansę na międzynarodową karierę, ale nie dźwignął jej ciężaru.

Marcin Prokop

Raz jeszcze uspokajam. Publikacja, to nie tylko ciemna strona Jana. To jego cała paleta barw. Blaski i cienie sławy ale też barwna opowieść o (na ile to możliwe) „zwyczajnym” życiu Janka. Dopiero zestawienie jednego z drugim daje pełny obraz – człowieka i legendy. Obserwowanie jak z biegiem lat najsłynniejszy polski gitarzysta wspina się na szczyt, upada, powstaje, ewoluuje, dojrzewa, zmienia priorytety, pozostając niezmiennie wiernym swojej największej miłości – muzyce, niesłychanie wciąga i daje do myślenia.

Tamto dawne życie było naprawdę bardzo bogate, balangowe, wesołe, czasami człowiekowi noga się powinęła i musiał swoje wycierpieć, ale ja to moje życie naprawdę uwielbiałem. (…) Teraz jadę na koncert, potem grzecznie wracam do domu, siadam w studiu, mam czas na wszystko. A wtedy mi tego czasu brakowało. Teraz mogę przestrzegać młodych ludzi, żeby bardziej się kontrolowali, bo naprawdę lot bez trzymanki, bez żadnych hamulców, nigdy się dobrze nie kończy

Jan Borysewicz

Całość publikacji dopełniają ponadczasowe teksty piosenek Lady Pank, oddające każdorazowo ducha czasów, w których powstawały a także mnóstwo niepublikowanych materiałów foto. 

Fani mogą spodziewać się pełnej zaskoczeń i wzruszeń opowieści

Marcin Prokop

Wbrew pozorom, publikacja (bardzo) godna polecenia nie tylko dla fanów Artysty i zespołu Lady Pank… Mniej obcy to inspirująca do granic opowieść o Wielkiej Postaci polskiej branży muzycznej, tytanie pracy i wizjonerze, z której mimo zmieniającego się stale z powodu cyfryzacji przemysłu muzycznego, mogą czerpać kolejne pokolenia muzyków i artystów. Jan Borysewicz, niczym doktor habilitowany polskiego rynku muzycznego podkreśla jak mantrę, niezmienną receptę na sukces: wizja, ciężka praca, wytrwałość, nieustępliwość i jeszcze więcej ciężkiej pracy – bez znieczulenia. Ta pozycja wydawnicza zbudowana na autorefleksjach Artysty mocno skłania do własnych przemyśleń. W tej opowieści o tym, jak nie dawać za wygraną i dążyć do jasno wyznaczonego celu, jak w gonitwie za marzeniami, nie zatracić siebie, czy i kiedy się zatrzymać, każdy może odnaleźć fragmenty siebie. W końcu Mniej obcy, to również przestroga dla wszystkich tych, którzy myślą, że sukces w branży muzycznej może przyjść bezboleśnie – bez trudu, krwi i ofiar. Podobno „najlepsze historie pisze życie”. Bez wątpienia lektura historii życia Jana Borysewicza, nie pozostawi czytelnika bez refleksji – a to w obecnych czasach jest wartość sama w sobie.

Ogromne uznanie dla obu Panów.

Z czystym sumieniem, polecam, polecam i jeszcze raz polecam !

Beata Ejzenhart - Ismayilov - redaktor naczelna M MAG

KUP Jan BOrysewicz. Mniej Obcy

fot. Jan BOrysewicz. Mniej obcy

Tytuł oryginalny: Jan Borysewicz. Mniej obcy
Autor: Jan Borysewicz , Prokop Marcin
Wydawnictwo: Wydawnictwo Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-09-28
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 235 x 155


JAN BORYSEWICZ W SOCIAL MEDIACH
FB: https://www.facebook.com/AkademiaJanaBorysewicza
IG: https://www.instagram.com/jan.borysewicz_official
WWW: http://www.jan-bo.pl/

MARCIN PROKOP W SOCIAL MEDIACH
FB: https://www.facebook.com/marcinprokopoficjalnie
IG: https://www.instagram.com/marcinprokop

WYDAWNICTWO AGORA W SOCIAL MEDIACH
FB: https://www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA
IG: https://www.instagram.com/wydawnictwo_agora
WWW: http://wydawnictwoagora.pl

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s