Letniaczki w komplecie – EPka zespołu pies!

Zespół pies od jakiegoś czasu regularnie pokazywał światu nowe single, które spotkały się z bardzo ciepłym odbiorem. Każdy z tych singli prowadził nas do premiery EPki „letniczki”, której premiera już dziś!

pies o s singlu promującym EPkę:

„Nie ma słońca” jest owocem fascynacji lidera zespołu – Macieja relaksacyjno-wypoczynkową odnogą twórczości zespołu Bemibem. Klimat blednących, odchodzących wakacji został przez nas podbity brzmieniem chillwave i transowym rytmem. Kompozycję ozdobiliśmy hipnotycznymi klawiszami i urokliwym fletem Gosia oraz Magda z zespołu Enchanted Hunters. Razem patrzymy w otchłań zachodzącego słońca.

Pies to czterech chłopaków z poznańskich Jeżyc, to miłe melodie i slackerski feeling, to przełom lata i jesieni zamknięty w piosenkach, to kawałki o ułomnościach, porażkach i tęsknocie podane przy akompaniamencie pływających na falach pogłosu gitar. Muzyka psa nie stroni od delikatnych syntezatorowych plam, gęstych gitarowych plecionek oraz kompozycyjnej elegancji. Utwory zespołu dzięki mieszance odprężenia i melancholii chcą niejako przytulić słuchacza, dodać otuchy i przynieść ukojenie. Twórczość psa oscyluje wokół estetyki melodyjnego, gitarowego indie popu i soft rocka spod znaku Phoenix, Real Estate czy Maca DeMarco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s