UGORNA PONOWNIE INTERPRETUJE ZUZANNĘ GINCZANKĘ

UGORNA to debiut, którego nie da się przeoczyć. Świadomy, dojrzały i kompletny. 1 lipca artystka wydała album „Nowa Herstoria”, który zadebiutował na 34 miejscu zestawienia OLiS i został ciepło przyjęty przez branżę. 

„Nowa Herstoria” w streamie

„Nowa Herstoria” to opowieść o kobiecości, która rodzi się w procesie głębokich przemian…

Płycie towarzyszy przemyślany koncept wizualny, którego główną osią jest ekskluzywna kolacja. UGORNA przygotowała jednak kolację wykraczającą poza obecne mody – świadomie balansując pomiędzy klasyką dobrego tonu, a współczesną bezpretensjonalnością. Wszystko w luksusowej oprawie, gdzie luksusem jest świadomość własnych lęków, ale i własnej wartości.

Do sieci trafiło ostatnie video stworzone przez artystkę z reżyserem Ivanem Bambalinem, które zamyka historię kolacji UGORNEJ. 

„Wyjaśnienie” to interpretacja UGORNEJ wiersza Zuzanny Ginczanki. To kolejny po „Wodzie” utwór artystki do tekstu poetki. 

Pośród wielu interpretacji i szlachetnych wyścigów w dążeniu do poznania prawdy o Ginczance UGORNA w swoich utworach ogranicza się do zaśpiewania tekstów. Czy zaskakuje fakt, że napisane dziewięć dekad temu wiersze urodzonej na Ukrainie dziewczyny, żydowskiego pochodzenia Polki idealnie wpisują się w klimat pozostałych utworów UGORNEJ? Dlaczego opowiadają wciąż tę samą opowieść o kobiecości, która znów okazuje się jedyną drogą do poznania prawdy o sobie samej. Ten sam niepokój, ta sama organiczna radość istnienia i ta sama potrzeba przemiany.

fot. Yan Wasiuchnik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s