Poznajcie Effy! Kasia Sawczuk robi “RESET” i odcina się od przeszłości

Kasia Sawczuk występowała w talent shows, grała w serialach i filmach, i od lat próbowała dzielić się ze światem swoją muzyką. Udało się to dopiero Effy, która wchodzi na scenę muzyczną z debiutanckim singlem i teledyskiem. Effy to muzyczne alter ego Artystki – pseudonim powstał z potrzeby odcięcia się Kasi od jej przeszłości i rozpoczęcia nowego rozdziału w karierze i życiu.

“Reset”, czyli debiutancki singiel Effy, to połączenie popu z elementami synth popu i elektroniki. Szkielet utworu powstał w zaledwie 30 minut i był pierwszą piosenką, którą napisała Artystka. Nad singlem pracowali także Mattia Rosinski (BeMy) i rozchwytywani polscy producenci: Marcin BorsDominic Buczkowski i Patryk Kumór. Od funkowego basu, po melodie wokalne zainspirowane french popem, “Reset” to powiew świeżości na polskim rynku muzycznym.

Teledysk do „Resetu”, za który odpowiedzialna jest Zuza Krajewska, porusza ważny w dzisiejszych czasach problem, który bezpośrednio dotyczy Kasi.

– W czasach, w których wejście do czyjegoś świata zajmuje parę kliknięć, a wydanie osądu – kolejne kilka, coraz częściej potrzebujemy odcięcia się i spojrzenia na życie z perspektywy offline. “Reset” podsumowuje kilkanaście lat mojej działalności w Internecie i skłania do refleksji, czy wpasowywanie się w powielane w sieci kanony ma sens, skoro pogarsza to nasze samopoczucie – mówi.

Dzięki doświadczeniu aktorskiemu wokalistka wcieliła się w klipie w rolę dziewczyny, która całkowicie poświęciła się kreowaniu siebie w Internecie. Z pozoru kolorowa, frywolna, pewna siebie, a głęboko w środku – przepełniona cierpieniem.

– Kiedy obserwujemy ludzi w Internecie, łatwo jest zacząć żyć ich życiem. Co ci zostanie, kiedy to wszystko się skończy? Kim wtedy będziesz? – dodaje Effy.

„Reset” to pierwszy singiel Effy, będący równocześnie zapowiedzią jej kolejnych muzycznych działań.

fot. Zuza Krajewska

Kasia Sawczuk to aktorka, piosenkarka i autorka piosenek. Jako 6-latka zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, a jako nastolatka zaczęła występować w musicalach, między innymi w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Przełomem w jej działalności okazał się udział w „The Voice of Poland”, w którym zajęła drugie miejsce. W międzyczasie zaczęła brać udział w produkcjach telewizyjnych (m.in. “Belfer”, “Skazani”, “Hotel 52”, „Czas honoru. Powstanie”). Kasię zobaczyć można było także na dużym ekranie, m.in. w „Mieście 44”, „Córkach dancingu”, „Jak zostać gwiazdą”, gdzie zagrała główną rolę, oraz w “Dziewczynach z Dubaju”, a jeszcze w tym roku do kin trafią “Fuks 2” i “Heaven in Hell”, w których pojawiła się u boku m.in. Cezarego Pazury i Magdaleny Boczarskiej. Mimo rozwijającej się kariery aktorskiej Kasia nie zrezygnowała z muzyki i przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s