Wrocławski TOM J wydał pierwszą zapowiedź nowej płyty: singel „Ostatni”

Tom J to solowy projekt Tomasza Grządkowskiego, znanego z zespołów FairyTaleShow, Squid czy Monsieur Premiere. Właśnie ukazała się pierwsza zapowiedź nowej płyty tego wrocławskiego zespołu.

Po wydaniu pierwszej solowej EP „Sad Songs from the Countryside” oscylującej wokół alternatywnego country Tom J skupił się na pracy z zespołem Monsieur Premiere oraz duetem Squid.  W międzyczasie pojawiły się u niego kompozycje nawiązujące do klimatu prezentowanego w czasach młodości z jego pierwszym zespołem FairyTaleShow. Po licznych projektach muzycznych w których brał udział zdał sobie sprawę, że ważnym elementem w jego życiu jest pisanie prostych, melodycznych i bezkompromisowych piosenek. Dlatego przedmiotowy materiał chciał wydać nad własny rachunek. Piosenki na nadchodzącym wydawnictwie krążą wokół współczesnej muzyki alternatywnej z organicznymi grzmieniami gitary, żywych instrumentów oraz analogowej elektroniki. Do pracy nad albumem Tom J zaprosił duo producenckie: Radka Baranowskiego ( Serca, Monsieur Premiere) oraz Kubę Łakomego (Squid). W eklektycznym materiale można zauważyć inspiracje współczesną amerykańską muzyką gitarową spod znaku się twórczością Maggie Rogers czy King Princess oraz polską współczesną muzyką alternatywna.

Pierwszy singiel „Ostatni” tekstowo nawiązuje do serialu „Westworld”, gdzie intrygujące byłby poszukiwania hostów sensu przedmiotowych zbiegu wypadków w ich zatartych wspomnieniach. Gdy wszytko zaczynało układać się w logiczną całość, przedmiotowe hipotezy okazywały się nieprawdziwe a wszystko wracało do punktu wyjścia niczym w zamkniętym kole . Muzycznie „Ostatni” to motoryczny bit mieszający si

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s