PARAHUMAN (groove/metalcore): drugi singiel z płyty „Affliction”

Zespół Parahuman prezentuje swój drugi singiel, zapowiadający płytę “Affliction”.

Utwór utrzymuje melodyjną stylistykę, okraszoną dawką energii i odpowiedniego ciężaru. “Sober” to opowieść o walce z uzależnieniem, ciężką ścieżką, jaką przechodzą ci, którzy chcą zerwać z nałogiem. Prezentuje ich strach i obawy, które im towarzyszą w codziennym życiu.

Wcześniej do odsłuchu udostępniono singiel “Signal” :

Parahuman to dość młoda kapela na polskiej scenie muzyki metalowej. Grupa powstałą w 2014 roku 2014 roku, a w składzie znaleźli się muzy tworzący dotychczas muzykę rockowa. Pierwszy próby przyniosły dużo energii i ciężaru w komponowanych utworach, co zdefiniowało ostatecznie twórczość jako muzykę z pogranicza groove metalu i metal coru. W swoim dorobku ma dwa single oraz EPkę “Anthropomorphic”, a 8 października bieżącego roku planuje wydać pierwszy i pełnoprawny studyjny album zatytułowany „Affliction„. Materiał na płytę zarejestrowano w Nebula Studio (Tides From NebulaDopelordMateria) przy współpracy z Tomaszem Stołowskim. Za miks i mastering odpowiada Robert Wawro, który współpracował w przeszłości między innmi z Asgaard i Exlibris. Oprawę graficzną stworzył pachu design mający w swoim portfolio kooperację z takimi zespołami jak Acid Drinkers i Kat&Roman Kostrzewski. Zdjęcia zespołu wykonał Michał Sobociński.

Komentarz zespołu odnośnie debiutanckiego albumu: „Płyta, którą chcieliśmy stworzyć i prezentujemy teraz, to mini koncept album. Tematem przewodnim są choroby, problemy społeczne ludzi żyjących współcześnie. Dotykamy w niej problemów social mediów, szeroko pojętych zagrożeń internetu, depresji, nienawiści oraz uzależnień. Każdy z utworów to krótkie studium wybranego “schorzenia”. Muzyczną inspiracją podczas tworzenia płyty były dla nas zespoły: Gojira, In Flames, Cannibal Corpse, Lamb of God, Killer be Killed oraz Decapitated. Chcieliśmy, żeby płyta niosła ze sobą pierwiastek melodyjności. Stąd pomysł na dodanie sampli oraz wprowadzenie do muzyki melodyjnych wokali, które miały różnicować materiał zawarty na płycie. Każda kompozycja prowadziła nas do wniosku, że podążamy w stronę melodic death metalu – gatunku, którym możemy zdefiniować muzykę na naszej płycie„.

W dniu premiery płyty “Affliction” zespół zagra premierowy koncert (release party) w Warszawie, który będzie pierwszym występem w ramach promocji tego wydawnictwa. Plan trasy koncertowej przedstawia się następująco:

08.10.2022 – Warszawa, 2 Koła
22.10.2022 – Olsztyn, Carpenter Inn
05.11.2022 – Rzeszów, Underground Pub
12.11.2022 – Lublin, Rock Pub Ramzes
03.12.2022 – Łódź, Wooltura
09.12.2022 – Wrocław, Liverpool
14.01.2023 – Siedlce, Rock Pub Lemmy­

­Skład zespołu:

Olgierd Gontarczyk – wokal

Jakub Komorowski – gitara

Jakub Kaźmierski – perkusja

Adam Dobosz – bas Social Media

Facebook https://www.facebook.com/parahuman.band 

Bandcamp https://parahuman.bandcamp.com/music 

Instagram https://www.instagram.com/parahuman.band/ 

Spotify https://open.spotify.com/artist/6gHKTVzVpZ5YUt1oNu5IXQ 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s