DEBIUTANCKI “BLASK” OD ANIELI JUŻ DOSTĘPNY!

Dziś premiera długo wyczekiwanej, debiutanckiej płyty zespołu Anieli. Album „Blask” jest już dostępny do kupienia oraz do słuchania we wszystkich serwisach streamingowych. Do sieci trafił też czwarty singiel, zatytułowany “Nie ruszaj się”.

“Blask” to dojrzały debiut. Nie mogło być inaczej, skoro duet Anieli tworzą muzycy, których piosenki od lat śpiewa cała Polska. Joanna Prykowska to niezwykły głos Firebirds – zespołu popularnego jeszcze w latach 90-tych, m.in. za sprawą piosenki „Harry”, która zyskała ponadczasowy wymiar. Paweł Krawczyk z kolei napisał muzykę na wszystkie płyty Heya w XXI wieku. Jako Anieli otwierają nowy rozdział swoich muzycznych życiorysów. “Blask” to 10 atmosferycznych piosenek z bardzo osobistymi, kobiecymi tekstami Aśki. Głos Asi zdobią, brzmiące jak z najlepszych albumów Eurythmics czy Maanamu – kompozycje Pawła, który odpowiedzialny jest także za produkcję. Za miks i mastering odpowiada Marcin Gajko.

W piosenkach duetu Anieli słychać tęsknotę za szczerymi relacjami międzyludzkimi, miłością prawdziwą i „lepszymi czasami”. To niekiedy poetyckie, czasem proste, życiowe historie – zawsze ujmujące i szczere. Płytę promują single: „Jaśniejąca” – opowieść o przyjaźni z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej; „Niemiłość” – traktująca o samotności w złotej klatce; „Przesilenie” – letni hymn o niezależności; oraz love story o zabarwieniu noir – „Nie ruszaj się”

„Nie ruszaj się” jest czwartym singlem, który promuje album. To energetyczny i rytmiczny utwór, do którego powstał klimatyczny klip, przenoszący nas w lata 80-te. To kolejna odsłona poszukiwań miłości, tęsknoty za prawdziwym uczuciem, lęk i przesycenie samotnością. Każdą z naszych piosenek łączy jeden i ten sam bohater. Zagubiony, stęskniony, ale też pełen nadziei. Wierzący, że gdzieś obok jeszcze nieodnaleziony, jeszcze nienaruszony kawałek brakującej układanki, jest i czeka by zostać odkrytym. – dodaje zespół Anieli.

Zdjęcia do sesji okładkowej “Blasku” wykonał Piotr Porębski, a za graficzną stronę odpowiada Macio Moretti.

Tracklista:
1. Nie ruszaj się
2. Niemiłość
3. Mów do mnie mów
4. Jaśniejąca
5. Poświt
6. Pełnia
7. Czego nam brak
8. Przesilenie
9. Blask
10. Brzask

Album „Blask” w serwisach streamingowych: https://kayaxmusic.lnk.to/Blask
Album „Blask” do kupienia: https://www.sklepzmuzyka.pl/anieli_blaskCD
 
WWW: http://www.anieli.art
Facebook: https://www.facebook.com/anieliofficial/
Instagram: https://www.instagram.com/anieli_official/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s