TRWAJ CHWILO, TRWAJ –ZAKOPOWER Z HITOWĄ „CHWILĄ”NA KONIEC LATA

Grupa Zakopower z Sebastianem Karpielem-Bułecką za czele, zaprezentowała właśnie nowy singiel pt. „Chwila”. Ta zdecydowanie nietypowa piosenka w repertuarze zespołu, w której skrzypce ustąpiły miejsca gitarom i syntezatorom, jest już drugim utworem zapowiadający nowy album. Premiera wyczekiwanego krążka przewidziana jest na jesień tego roku.

Zespół Zakopower, na którego czele stoi Sebastian Karpiel-Bułecka, zadebiutował w 2005 roku i na swoim koncie ma liczne sukcesy – występy na światowych festiwalach, kilka nagród Fryderyk czy wszystkim znany przebój pt. “Boso”. 7 lat temu ukazał się ich ostatni, studyjny album pt. “Drugie pół”, a już tej jesieni Zakopower powróci z zupełnie nowym materiałem. Do sieci trafił właśnie utwór “Chwila” – drugi po “Widzialne i niewidzialne” singiel z nadchodzącego krążka. 

“Chwila” to nietypowy dla zespołu Zakopower utwór, w którym skrzypce ustąpiły miejsca gitarom i syntezatorom. Za produkcję odpowiedzialny jest Kuba Galiński, współpracujący m.in. z Sanah, Dawidem Podsiadło czy Anią Dąbrowską. Wybrzmiewające w tekście słowa “trwaj chwilo, trwaj” symbolicznie odnoszą się do zakończenia tegorocznych wakacji.

– Sierpień, mimo, że lato trwa, przypomina nam o schyłku wakacji czającą się za rogiem jesienią. Piosenką „Chwila” chcemy zatrzymać ten beztroski czas na dłużej – mówi Sebastian Karpiel-Bułecka.

Koniec wakacji to czas, kiedy najbardziej chcielibyśmy zatrzymać ze sobą letnie przeżycia, podróże i przyrodę, wśród której tak dobrze się odpoczywa. Dlatego w teledysku – Sebastian Karpiel-Bułecka “wracając do pracy”, nosi ze sobą wszędzie ruchome wspomnienia. Za reżyserię klipu do utworu “Chwila” odpowiedzialny jest Sebastian Wełdycz (Pompidou.Film). 

– Moje życie jest rozdarte między Podhalem a Warszawą, oba te miejsca uznaję za moje domy. Bardzo różnią się od siebie, ale oba są mi bardzo bliskie. Tak się złożyło, że klip do pierwszego singla „Widzialne i niewidzialne” nagrywaliśmy w Zakopanem, a teraz zdjęcia do „Chwili” przedstawiają Warszawę – dodaje Sebastian Karpiel-Bułecka.

Utwór „Chwila” w serwisach streamingowych:
https://Kayax.lnk.to/Chwila

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s