Bartosz Chajdecki „Mistrz” wśród najlepszych kompozytorów na świecie | Public Choice Award 2022

Muzyka z filmu „Mistrz” – jednego z najbardziej znanych polskich kompozytorów – znalazła się w gronie najlepszych ścieżek dźwiękowych Public Choice Award 2022. O nagrodę przyznawaną podczas najważniejszego festiwalu muzyki filmowej na świecie – Film Fest Ghent – Bartosz Chajdecki będzie walczył m.in. z Hansem Zimmerem, Jamesem Newtonem Howardem, Alexandrem Desplatem i Jonnym Greenwoodem. 

Bartosz Chajdecki jako jedyny polski kompozytor znalazł się na prestiżowej liście pretendentów do Public Choice Award opracowanej przez IFMCA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej. Głosowanie na najlepsze ścieżki dźwiękowe trwało do 22 sierpnia na stronie www.worldsoundtrackawards.com. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali World Soundtrack Awards na festiwalu filmowym w Gandawie 22 października. 

Singiel „Życie” z filmu „Mistrz”

– Cieszę się, że muzyka do filmu „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego została zauważona i dostała znakomite recenzje także poza granicami kraju. To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłem się znaleźć w tak prestiżowym gronie kompozytorów z całego świata. Jest to duże wyróżnienie również dla wszystkich twórców filmu „Mistrz”, który przywrócił pamięć o pięściarzu z obozu koncentracyjnego Auschwitz – podkreśla kompozytor. 

Bartosz Chajdecki to autor muzyki do filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali telewizyjnych oraz spektakli teatralnych w Polsce i na świecie. W jego dorobku znajdują się tak znane produkcje jak: „Bogowie”„Najlepszy”„Chce się ży攄Jestem mordercą”„Moje córki krowy”„Prosta historia o morderstwie”„Baczyński”„Tiere”„The Last Witness”„Le temps d’Anna” oraz seriale: „Kruk”„Misja Afganistan”„Chyłka”„Behawiorysta”„Wojenne dziewczyny” i „Czas Honoru”, za który w 2010 roku został nominowany do nagrody IFMCA za najlepszą muzykę do serialu telewizyjnego. W 2019 roku podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, kompozytor otrzymał nagrodę za najlepszą Polską Ścieżkę Dźwiękową Roku dla serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, a w 2021 roku został uhonorowany Grand Prix Komeda za muzykę do filmu „Mistrz”

Nagrody World Soundtrack Awards przyznawane są podczas festiwalu Film Fest Ghent od 2001 roku najlepszym kompozytorom muzyki filmowej. W skład akademii wchodzi ponad 300 osób z branży m.in. Elliot GoldenthalHoward ShoreDanny Elfman i Craig Armstrong

Ścieżka dźwiękowa do filmu „Mistrz” jest dostępna w serwisach streamingowych, a muzyka Bartosza Chajdeckiego została również wydana na płytach CD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s