ŚLAD – zapowiedź nowego materiału HORTY!

Pierwsza płyta Jacka Horty „Ocean Myśli” pozostawiła sporo dobrego w świadomości tych, którzy po nią sięgnęli. Autorska mieszanka alternatywnego rocka i popu jak najbardziej mogła się podobać. Po niespełna dwóch latach HORTA powraca, już jako pełnoprawny zespół. Pierwszym zwiastunem płyty, którą wyprodukowali Magda i Robert Srzedniccy (m.in. Riverside, Lunatic Soul, Farben Lehre) jest singiel „Ślad”, któremu towarzyszy intrygujący teledysk.

Jacek Horta przemienił się w zespół HORTA (w składzie: Jacek Horta – voc., Tomasz Jagiełowicz – klawisze, syntezatory; Łukasz Kufa – gitara, wokal; Adam Najman- perkusja; Arkady Ptak – gitara basowa). Pierwszym śladem nowego oblicza projektu, prowadzonego przez charyzmatycznego lidera jest właśnie… „Ślad”. Tekst i jego znaczenie ewoluowały wraz ze mną. Z początku piosenka dotyczyła mojego rodzinnego miasta, ale to się zmieniło. Patrzę teraz na rzeczy z innej perspektywy i tak samo jest z tekstem. W pewien sposób jest on uniwersalny i każdy może znaleźć w nim coś innego dla siebie – opisuje symbolikę tekstu Jacek Horta.

POSŁUCHAJ W STREAMIE

Do „Śladu” powstał także bardzo charakterystyczny klip. U Horty nic nie jest oczywiste, wszystko jest symbolem. Tak też jest w tym obrazie.

Pierwszy singiel po przerwie zapowiada oczywiście cały materiał, nagrany i wyprodukowany w Serakos Studio przez Magdę i Roberta Srzednickich, znanych ze stałej współpracy z Riverside i innymi projektami członków zespołu – Mariusza Dudy i Michała Łapaja. Produkowali również m.in. płyty Farben Lehre, Administratorr Electro czy Pustek. Tak Horta wspomina czas działań nad nowym, drugim albumem: To był bardzo skondensowany i intensywny okres. Wrzuciłem wszystkich na głęboką wodę. W zasadzie moglibyśmy czekać i czekać, aż wszystko zostanie przygotowane i dopiero wtedy wejść do studia. Wolę dynamiczną pracę, odkrywając piękno w niepewności. Wtedy ludzie przestają się zastanawiać i można wydobyć z nich to co najlepsze. To się bez dwóch zdań udało.

Obecny plan HORTY to zaprezentowanie kilku piosenek poprzedzających premierę płyty oraz ogranie materiału na żywo (pierwsza okazja to warszawski festiwal Rock & Love, który odbędzie się 21 października). Mocno zachęcamy do sprawdzania social media zespołu (Horta_offiziell), by być na bieżąco z ich nowymi działaniami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s