IKSY – „Na ślepo”, lecz nie po omacku

IKSY prezentują swoje najnowsze wydawnictwo. Zespół ma niebanalny pomysł na swoją twórczość, czego przypieczętowaniem jest EP-ka zatytułowana przekornie „Na ślepo”. To dojrzały mix przebojowo-alternatywnych brzmień z oryginalnymi, chwytliwymi tekstami, który wprowadza na polską scenę sporo świeżości.

„Na Ślepo” to już czwarte wydawnictwo od pochodzącego ze Śląska kwintetu IKSY, tworzonego przez Agatę Dudę (teksty, wokal, ukulele), Radka Kasprzyckiego (gitara elektryczna), Artura Gałeczkę (gitara basowa), Filipa Bojdoła (skrzypce, klawisze) oraz Piotra Harazina (perkusja). Po dwóch dotychczasowych EP-kach („Obrzeszki” z 2016 oraz „Jesienią” z 2018) i albumie długogrającym „Piękno Chaosu” (2020) przyszedł czas na kolejną EP-kę – „Na Ślepo”, która nadaje nowy kierunek brzmienia grupy. Na krążku wydanym nakładem wytwórni 33 Records znalazło się sześć utworów, w tym singlowe „Sporysz” i „Pstro”.

Posłuchaj EP-ki „Na ślepo”!

IKSY o swoim najnowszym wydawnictwie:
EP-ka mieści w sobie różne historie o drodze, jaką przebywamy w swoim życiu. „Na ślepo” opowiada również o tym, że każdy, nawet najmniejszy szczegół, ma wpływ na to, gdzie znajdziemy się w przyszłości. To muzyczna podróż, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

W nowych piosenkach IKSY nie szczędzą mocnych słów i brudnych brzmień. To swego rodzaju wyjście ze słodkiej sielanki, jaką mogliśmy usłyszeć na wcześniejszych wydawnictwach grupy. Okładka płyty doskonale współgra z jej treścią. „Zjadamy się” nawzajem, zamiast wspólnie dzielić się przeżyciami.

IKSY

Zespół z Mikołowa łączący muzykę alternatywną w folkiem. W inspiracjach nietrudno doszukać się tych filmowych, literackich, czy popkulturowych. IKSY są laureatami festiwalu FAMA 2019, mieli również okazję zagrać na jednej scenie z m.in. Happysadem (jako laureaci konkursu zorganizowanego przez zespół) czy Romantykami Lekkich Obyczajów, a także jako support Pawła Domagały, Julii Pietruchy, Łąki Łan i Smolik / Kev Fox.

IKSY, fot. Agnieszka Rychlewska/Ola Tłustochowicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s