DZIWNA WIOSNA przynosi „Ogień”!

Pierwszy singiel i teledysk z nadchodzącej drugiej płyty zespołu! 

Rok po premierze debiutanckiej, nominowanej do Fryderyka i po prostu wybitnie zajebistej płyty, Dziwna Wiosna wraca z „Ogniem” – pierwszym singlem zapowiadającym planowany na jesień drugi album najbardziej kosmicznego warszawskiego trio! 

Napisalibyśmy, że w „Ogniu” spotykają się echa Queens Of The Stone Age z grungem, srandżem, popem i Bijons, bla, bla, bla, ale tak naprawdę „Ogień” to wszystko to, co unikalnie dziwnowiosenne – połączenie emocji, melodii, rockandrollowego wpi***u oraz składnika X, którego – sorry – nie ma nikt inny. 

POSŁUCHAJ W SERWISACH CYFROWYCH

„Czekam na ogień na niebie
 Jestem tu tylko dla ciebie
Spłoniemy prędzej
I kiedy świat upadnie, nas już nie będzie” 

– śpiewa wokalista i gitarzysta Dawid Karpiuk w ten piękny letni dzień, a perkusista Łukasz Moskal i basista Wojtek Traczyk (AKA Najlepsza Sekcja Rytmiczna w PL) grają, jakby świat na serio miał za chwilę stanąć w płomieniach. 

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Nagrali jedną płytę, która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności”, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź” a potem to już debiutancki album i singiel „Maria, Maria” i „Ostatnia noc lata”. 

Zespół zdążył już mocno namieszać na rynku muzycznym w Polsce, a w czerwcu zeszłego roku został wyróżniony przez Spotify w lokalnej edycji globalnego programu RADAR, którego celem jest wspieranie młodych artystów. Zespół znalazł się także wśród finalistów 3. edycji plebiscytu Sanki a debiutancki album otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2022 w kategorii Album Roku Rock/Metal. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s