Nowy singiel Natalii Szczypuły we współpracy z Łukaszem Bzowskim

Najnowszy singiel Natalii Szczypuły to utwór w klimacie dobrego, klasycznego R’n’B i soulu. Za produkcję piosenki odpowiada wybitny pianista, aranżer i producent – Łukasz Bzowski. Razem z Natalią stworzył utwór bujający od pierwszych dźwięków, hipnotyzujący ciepłymi brzmieniami, wprowadzający w soulowy trans. Cechą charakterystyczną utworów Natalii są powtarzające się motywy – zapamiętywalne melodie, które zostają w głowie długo po wysłuchaniu piosenki. „Teraz i tu” także opiera się na soulowej frazie, która wzbogaca piosenkę i nadaje jej charakteru.

Utwór opowiada o miłości, tekstem nawiązując do rytmicznego, groovowego charakteru piosenki – przyspieszony puls, bijące gęściej serce, pulsujący rytm.

Towarzyszący piosence teledysk to dzieło Bartka Kochanka (DJ BRK) i Kasi Kochanek. Obrazek hipnotyzuje podobnie jak piosenka – kolorami, ruchami, kadrami. Singiel zapowiada płytę artystki, której premiera zapowiedziana jest na 22 września 2022 r.

Natalia o piosence:
Utwór powstał spontanicznie i nagle – siadłam przy pianinie, a spod palców zaczęły płynąć akordy. Tekstu szukałam długo – początkowo zwrotki brzmiały zupełnie inaczej, a refren roboczo śpiewałam po angielsku. Dopiero gdy Łukasz nadał piosence ten soulowy kształt, przyszły do mnie odpowiednie słowa.Piosenka ma otulać, bujać i koić. Mam nadzieję, że właśnie w taki sposób zadziała na słuchaczy.

Natalia Szczypuła – Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, vocal coach. Półfinalistka the Voice of Poland 11, zwyciężczyni Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021. Otrzymała tytuł “Wokalistki Roku 2021” w wyniku głosowania internautów na portalu Muzykoholicy.pl. Znalazła się w pierwszej dziesiątce tegorocznej edycji rankingu „Genialni Lokalni Globalni”, nagradzającego wybitnych twórców pochodzących z Sądecczyzny. Wokalistka soulowa, popowa, jazzowa. W swojej muzyce łączy ze sobą różnorodne style, wzbogacając je sporą dawką popowej lekkości. Jej muzyka określana jest mianem „glamour”. Jak informuje portal „Polska Płyta/ Polska Muzyka”: „Natalia Szczypuła posiada zdolność do tworzenia bezpretensjonalnych i szykownych piosenek, które wykraczają poza oczywistą formę popu”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s