Raper PAY przedstawia debiutancki album „Tanatofobia”. Mocny apel 18-latka do społeczeństwa

„Słuchajcie, a nie tylko słyszcie” – zwraca się do nas Pay swoim pierwszym albumem, powstałym na podstawie własnych doświadczeń młodego artysty.

W życiu młodych ludzi często dochodzi do wszelkiego rodzaju zawahań emocjonalnych, których skutkiem są niezrozumienie i odrzucenie przez społeczeństwo. Osoby, które z różnych powodów nie dostosowują się do przyjętych norm, są przez rówieśników widziane w negatywnym świetle, nie dostając nawet szansy na wytłumaczenie swoich problemów.

Takim właśnie „wyrzutkiem” czuje się 18-letni Michał Piękny, pochodzący z Kalisza artysta, szerzej znany jako Pay. Michał przedstawia swój pogląd na kilka spraw, które kształtowały jego charakter – używki, biznes, rodzina, rówieśnicy. Każdy z tych aspektów życia Pay na swój sposób niszczył jego ducha, który potrzebował jedynie beatów, aby móc dojść do głosu w pełni sił. Tak właśnie zrodziła się „Tanatofobia”, czyli jego pierwsza długogrająca płyta. Jest ona efektem ciężkiej pracy Pay przez ostatnie miesiące, a zarazem próbą zostania zapamiętanym na zawsze.

Różnorodność stylistyczna płyty potwierdza talent tego młodego rapera. Jak mówi sam Michał: Moim największym marzeniem, jest aby ta płyta była słuchana, a nie tylko usłyszana. Aby w pełni zrozumieć przekaz utworów, nie trzeba być wielkim znawcą literatury. Wiem, że większość nastolatków przechodziło lub nadal przechodzi przez podobne piekło.

Album ukazał się 10 czerwca 2022 w serwisach streamingowych.

POSŁUCHAJ W SERWISACH CYFROWYCH

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s