“Nautyczny świt” – nastrojowa propozycja na lato od OS.SO

“Nautyczny świt” to chwila >>pomiędzy<<, to moment, w którym noc przechodzi w dzień, kształty powoli wyłaniają się z mroku, a jednocześnie na niebie wciąż widać gwiazdy, dzięki czemu możliwe jest określenie własnej pozycji wobec dwóch punktów odniesienia.

W moich tekstach rzadko można znaleźć słowa pocieszenia – mówi artystka – ale ““Nautyczny świt” przełamuje tę ponurą tendencję. To mój punkt orientacyjny – wewnętrzny dialog, którą prowadzę ze sobą, gdy mam wrażenie, że świat wali mi się na głowę. Zależało mi na tym, żeby w warstwie muzycznej zapisać ulotność i pozorną niedoskonałość chwili, dlatego zdecydowałam się na organiczne brzmienie utworu, intro stanowi nagrana przeze mnie leśna cisza.

Do współpracy przy singlu OS.SO zaprosiła znakomitych muzyków: Magdalenę Szczebiot (altówka), Bartosza Smorągiewicza (flet, saksofon), Dariusza Daniszewskiego (perkusja), Artura Szolca (perkusjonalia). „Każda z tych osób dołożyła swoją artystyczną wrażliwość do zagranej przeze mnie partii pianina i gitary basowej. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało się nam spotkać, choć tak naprawdę nie widzieliśmy się nawet przez chwilę – wszystkie ścieżki zostały zarejestrowane oddzielnie, w czasie pandemicznego odosobnienia, podczas którego muzyka stała się naszą wspólną przestrzenią.” 

Na zapowiadanym albumie „Lethe” znajdzie się 11 autorskich kompozycji, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez OS.SO. Jak tłumaczy artystka: „Mam nadzieję, że muzyka z mojego albumu zadziała właśnie jak woda z mitologicznej rzeki zapomnienia – na kilkadziesiąt minut przeniesie słuchaczy w muzyczną przestrzeń, która nie znosi pośpiechu, gwałtowności i hałasu. Wiem, że to niedzisiejsze podejście do muzyki, ale chcę zaproponować odbiorcom coś innego niż formę krótkich singli.

Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką.

*

OS.SO – (Zuzanna Ossowska) kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. We wrześniu 2022 ukaże się pełnowymiarowy album artystki “Lethe” (WM Records/Agora), wydanie płyty wsparły ZAiKS i STOART.

Strona internetowa: https://www.ossomusic.com/
Facebook: https://www.facebook.com/OSSOmusic/
Instagram: https://www.instagram.com/ossomusics/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s