Laura&Profanumbeats PREZENTUJĄ „CHWILE”

„CHWILE” to trzeci singiel duetu. Jest to pierwszy utwór po polsku, melancholijny wokal i progresywny beat.

POSŁUCHAJ W SERWISACH CYFROWYCH

Utwór „CHWILE” mówi o tym, że życie składa się z chwil dobrych i złych. Ważne jest aby skupiać się na tych dobrych, kolekcjonować je i nie myśleć o tym co było, bo i tak nie mamy na to już wpływu. Warto skupić się na tych chwilach, które są pozytywne, to one motywują nas , dają energię do odkrywania najlepszych stron życia, wypełnionych miłością i pomagają pokonywać wszelkie przeszkody.

Laura&Profanumbeats – warszawsko – staszowski duet, który tworzą Laura Godziejewska i Jarek Strąk.  Prace nad wspólnym projektem rozpoczęli w 2019 roku, kiedy poznali się na jednym z jazzowych koncertów. Okazało się, że muzycznie mają wiele wspólnego.

Melancholijny wokal Laury, jej zamiłowanie do muzyki elektronicznej, hip hopowe korzenie Jarka i wspólne inspiracje muzyczne sprawiły, że powstał ciekawy projekt o nowoczesnym brzmieniu.

Muzyka jaką tworzą to połączenie elektronicznych brzmień z chilloutowym wokalem. Jest to mieszanka klubowych housowych brzmień, chilloutu, a nawet w niektórych utworach RnB.  W kwietniu 2021 został wydany pierwszy singiel Dream.

Utwór miał swoją premierę w Radiu Kampus w audycji Lekko – Noviki, w Radiu Kolor – Audycja Kawałek Polski Martyny Wawryło oraz mieli okazję wystąpić online na festiwalu Canadian Music Week 2021.  W styczniu 2022 został wydany singiel Strong Weak Woman, który pojawił się wielu stacjach radiowych:  Radio Aktywne, Radio Radom, Polskie Radio, Radio Lublin, Radio Rzeszów, w audycji Warto Posłuchać – Arkadiusza Kałuckiego, a także telewizji: Dzień Dobry TVN, TVP Warszawa, Teleexpress. Pisano o nim również na portalach: w tonacji kultury, Netfan, Strefa music art, Czarno na czarnym, i wielu innych.  

Utwór STRONG WEAK WOMAN dostał się do pół finału International Songwriting Competition ! Z 21000 zgłoszeń z całego świata wybranych jest tylko 11% artystów. Niebawem kolejny etap konkursu – finał. ISC to największy i najbardziej prestiżowy konkursu songwriterski na świecie!

Laura Godziejewska to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Ma na swoim koncie także przygodę z produkcją muzyki. Swoją przygodę rozpoczęła w wieku 5 lat grając na pianinie i ucząc się śpiewu. Absolwentka szkoły I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie fortepianu oraz studia wokalnego im. Jerzego Wasowskiego. W 2018 roku w ramach projektu My Name Is New wytwórni Kayax zostały wydane dwa jej single – Jawa czy Sen oraz Tam.  Laura śpiewa zawodowo od ponad 10 lat, występuje w akustycznych składach, z Dj oraz ze swoim jazz bandem –  Laura Jazz Band,  z którym aranżują znane utwory na jazzowo. Są to utwory takich artystów jak David Bowie – Let’s Dance czy Chrisa Isaak – Wicked Game. Utwory wydane przez My Name Is New można było usłyszeć m.in. na antenie radia Chilli Zet w audycji Salon Polski Martyny Wawryło i Gabinet Dźwięku Gabi Drzewieckiej, TVP Lublin oraz w Radiu Praga.

Jarosław Strąk

W 2004 Początek  przygody z produkcją muzyczną i poznanie pierwszych programów do tworzenia muzyki przy użyciu komputera. W 2011r. ukończył kurs Akademii Dźwięku, który obejmował tematykę m.in.:„Domowe studio dźwiękowe”; „Miks”, „Tworzenie muzyki technikami cyfrowymi” oraz „Rejestracja dźwięku na planie filmowym”. W 2012r. rozpoczął współpracę w duecie producenckim z warszawskim beatmakerem Arturem Stemulakiem tworząc podkłady hip-hopowe oraz praca na planach filmowych przy rejestracji dźwięku. W 2015 r. Rozpoczął pracę z szeroko rozumianą muzyką elektroniczną.

2016r. – Pojawienie się na płycie z remixami zespołu Small Mechanics z utworem – „Crushed By Sun”.

2020r. – Produkcja muzyczna utworu Łukasza Zagrobelnego – „Jeszcze nie raz”

Udział w wielu konkursach zorganizowanych przez portal 2track.pro na remixy/reworki, w których udało się zdobyć jedno zwycięstwo oraz kilka wyróżnień: Ania Karwan – „Czarny Świt” (rework) – 1 miejsce, 2019r, Dawid Podsiadło – „Dżins” (rework) – 3 miejsce, 2019r, Novika – „Unsafe” (rework) – wyróżnienie, 2019r, Igor Herbut – Tańczmy” (rework) – 3 miejsce, 2020r., Sistars – „Synu” (rework) – wyróżnienie, 2020r.

FACEBOOK https://www.facebook.com/LauraProfanumbeats

INSTAGRAM https://www.instagram.com/laura_profanumbeats/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s