Bart Gałązka z singlem „Trochę poważnej”

Bart Gałązka debiutuje w Niebieskim Labelu. Robi się trochę poważnej!

Bart Gałązka wkracza w szeregi Niebieskiego Labelu. Jego nowy singiel nakreśla jak głęboko w definicję ‚alternatywy’ artysta zapuścił się, tworząc swoją nadchodzącą płytę. Około punkowe gitary z domieszką surf-rocka naturalnie łączą się z przygrywającymi w tle hip-hopowymi samplami. Całość splata niski wokal opowiadający o dramacie utknięcia w toksycznych relacjach bez jakichkolwiek alternatyw.

Bart Gałązka o swoim najnowszym singlu:

Utwór „Trochę Poważniej”, jak i duża część piosenek z mojej nadchodzącej płyty, jest dla mnie aż zbyt osobisty. Całość skupia się wokół rzeczy, które niekoniecznie chcielibyśmy powiedzieć na głos, ale czujemy je i nie mam tu na myśli tylko tych miłych rzeczy. W przypadku tego singla chciałem nakreślić dysonans bycia w toksycznych relacjach z innymi ludźmi, w których dajemy z siebie naprawdę wiele, chcąc być uznanym i szanowanym, lecz w zamian nie dostajemy kompletnie nic, żeby nie powiedzieć, że wręcz tracimy jakąś cząstkę siebie. Łatwo powiedzieć, że najprościej byłoby natychmiast zerwać takie kontakty, ale brak alternatyw i strach przed samotnością zbyt kurczowo nas przy nich trzyma.

Sam mówi o sobie, że robi muzykę dla smutnych ludzi wracających z imprez. Twórczość Barta Gałązki to połączenie nostalgicznej alternatywy z wpływami hip-hopowej narracji, elektronicznych, retro brzmień i dekadenckiego, niskiego, charakterystycznego wokalu. Nie bez powodu jego piosenki naturalnie przywodzą na myśl skojarzenie z fenomenem Jakuba Skorupy. W 2021 roku światło dzienne ujrzał debiutancki singiel Barta, o przewrotnym tytule – „Bełkot”, który opowiada o trudnościach wynikających z przechodzenia z jednej bliskiej relacji w drugą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s