Live Sesja zespołu przezwyczajność w ramach akcji #WawelJestWasz

Live sesja zespołu przezwyczajność to już czwarta odsłona współpracy wytwórni Kayax z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Artyści w ramach akcji #WawelJestWasz zaprezentowali dwa autorskie utwory w przestrzeni tzw. Sali pod ptakami, która w XVI wieku pełniła funkcję sali tronowej i audiencjonalnej.

Wytwórnia Kayax znana jest z tego, że chętnie angażuje się w oryginalne i nieszablonowe projekty muzyczne. Kolejnym potwierdzeniem tej tezy jest współpraca z Zamkiem Królewskim na Wawelu, w ramach której powstały wyjątkowe wideo live sesje prezentujące twórczość młodych, utalentowanych artystów. Występy zostały zarejestrowane w zachwycającym anturażu wawelskiego Muzeum i są dobitnym przykładem na to, że z połączenia sztuki dawnej oraz współczesnej może wyjść coś ponadprzeciętnego.

Przekonać się o tym mógł zespół przezwyczajność, który stawił się na nagrania w tzw. Sali pod ptakami, która blisko 600 lat temu pełniła funkcję sali tronowej i audiencjonalnej. Ponadto około roku 1600 pomieszczenie to zdobiły metalowe ptaki zawieszone u stropu, stąd nazwa, do której dziś nawiązują ptaki namalowane na fryzie obiegającym salę. Ich twórczość, będąca wypadkową połączenia indie popu, funku i hip-hopu wyełniła piękną przestrzeń, która historycznie jest jednym z najważniejszych miejsc Muzeum na Wawelu. Artyści w ramach krótkiego występu zaprezentowali swoje dwa single – „sierpień”, wydany w 2021 roku w ramach projektu My Name Is New, oraz „korzenie”, czyli utwór szykowany na pierwszy debiutancki album zespołu.

Zapis wideo z występu przezwyczajności jest dostępny na youtubowym kanale KayaxTV.

Czym jeszcze zaskoczy nas inicjatywa #WawelJestWasz?
Warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, multimedialne odsłony kolekcji, interaktywne działania twórcze, zaskakujące publikacje, interwencje artystyczne w przestrzeni muzealnej i jeszcze więcej muzyki! Tym wszystkim Muzeum na Wawelu planuje zaskoczyć w kolejnej odsłonie projektu #WawelJestWasz. Działania te wpisują się w aktualną misję muzeum, które chce być miejscem otwartym i dostępnym dla każdego, kto chce odkryć je na nowo.

przezwyczajność
W skład duetu przezwyczajność wchodzą Miłosz Litwiak i Patryk Dżaman. Stawiają oni na muzykę alternatywną, która zwykle jest połączeniem różnych gatunków – najczęściej gitarowych brzmień, elektroniki, funku i hip hopu. Do projektu My Name Is New dołączyli pod koniec 2020 roku i do tego teraz wydali aż trzy single – „sierpień”, „lżej” oraz „WUNDERBAUM”. Ten ostatni opowiada o poszukiwaniu szczęścia w rzeczach niematerialnych, odnajdywaniu siebie w konsumpcyjnej rzeczywistości, a także o odrzucaniu ustalonych przez innych wzorców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s