Maja Konarska (MOONLIGHT) w solowej odsłonie, premiera singla „Na Chu”

MajaKo to alternatywna muzycznie solowa odsłona Mai Konarskiej – wokalistki MOONLIGHT, czyli jednego z legendarnych zespołów tworzących scenę gotyckiego rocka w Polsce. Właśnie ukazał się jej wymowny singiel „Na chu”.

­­­­Pierwsza piosenka powstała nagle. Słuchałam krótkiej rozmowy kolegów na temat ich kobiet. Potem tematy spadały na mnie jakby ktoś lub coś je podsuwało. Napisałam 9 piosenek, w których zawarłam treści nurtujące mnie od dawna. Postawa roszczeniowa, alkoholizm, rozpieszczone bachory ale też przyjaźń, potrzeba swojego miejsca na ziemi, miłość, ślimaki. Wszystko podane jest w prostych, słodkich melodiach które w pewnym sensie bagatelizują ich treści. Produkcją tych „słodkich” utworów zajął się po mistrzowsku Konrad Kienitz mój Przyjaciel od zamierzchłych lat 90-tych. Większość tych historii przydarzyło mi się bezpośrednio, kilka historii obserwowałam. Posłuchajcie – wszystko może być tematem.
P.S. Używam słów uznawanych za niecenzuralne, ale były konieczne aby przekazać moje historie w odpowiedni sposób – mówi ­­­­o singlu Artystka.

­­­­Singiel “Na chu” jest dostępny do odsłuchu na popularnych platformach streamingowych, takich jak między innymi:

Spotify (https://spoti.fi/3mIy0lb)

Apple Music (https://apple.co/3zzcirr)

Tidal (https://tidal.com/track/229708030)

MajaKo – Maja Konarska – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Gra jednym palcem na klawiszach i ukulele.  Przez wiele lat związana z zespołem Moonlight, z którym nagrała 12 płyt. Wielokrotnie występowała gościnnie z innymi wykonawcami i zespołami: Gabriel Fleszar, Curcuma, Quo Vadis, Tumbao i wiele innych. Udzielała się także  w piosence aktorskiej, piosenkach dla dzieci, reklamie radiowej i telewizyjnej. Zdarzyło jej się nawet dubbingowane bajek. Teraz MajaKo – autorka 
i kompozytorka piosenek ironicznych, które wkręcają się w głowę niczym brzęczenie muszki.­­­­

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s