MAS oswaja emocjonalne tabu śpiewając o swoich stratach

„Straty” to kolejny singiel zapowiadający debiutancką płytę MAS, która będzie utrzymana w nurcie indie alternatywnego popu. To bardzo intymna muzyczna opowieść o rozpadzie bliskiej relacji, utracie bezpieczeństwa oraz spokoju. Emocje, które przekazuje wokalistka, są znane każdemu z nas i nie powinny być tematem tabu.

„Straty” to dla mnie bardzo osobisty obraz strat na wielu płaszczyznach. Pisząc ten utwór, miałam za sobą dwa burzliwie związki oraz śmierć babci, która była dla mnie autorytetem i wspierała mnie na każdym etapie mojego życia. W moim odczuciu straty to bardzo obszerny temat, który jest traktowany jako tabu, a powinno się mówić o nim głośno. W obecnym świecie cyfryzacji ludzie często mają problem z rozmową oko w oko. Problematyczne jest mówienie o uczuciach, bezpieczeństwie i miłości, a w szczególności o stracie. Mam nadzieję, że słuchając mojego singla, ktoś nabierze odwagi, by zmierzyć się ze swoją stratą. To jedyna droga do tego, by zacząć dostrzegać szczęście, które towarzyszy nam każdego dnia – mówi MAS o swoim najnowszym singlu.

MAS ma 24 lata, mieszka w Krakowie. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Na codzień jest sweengującą perkusistką z Litewskimi korzeniami. Pasję do muzyki, zrodził w niej ojciec, który jest perkusistą. Jako dziecko słuchała mnóstwa jazzu i ciężkiego rocka. Aktywnie bierze udział w kilku projektach muzycznych z pogranicza muzyki alternatywnej i jazzu. W wieku 19 lat rozpoczęła nagrywanie pierwszej Epki, którą nazwała MAS „The Girl”. W 2017 roku wydała drugą Epkę „Podróże”, którą stworzyła razem z producentem Michałem Ziomkiem. Obecnie pracuje nad swoim kolejnym wydawnictwem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s