Kraśnicka grupa PAWKIN zaprasza do „Rzeki”

Kraśnicka grupa Pawkin powróciła po dłuższej przerwie z nowym singlem „Rzeka”.

Zespół Pawkin istnieje od listopada 2011 roku, jednak początki działalności tej lubelskiej formacji sięgają roku 2006, kiedy to nagrany został singiel „BLUES MIESZKA w POLSCE”. Kompozycja Sławka Wierzcholskiego znalazła się na pięciopłytowej Antologii Polskiego Bluesa. W nagraniu udział wzięli między innymi: Andrzej Pawka, Irek Muszyński, Sławek Wierzcholski, Marek Raduli oraz grupa zaprzyjaźnionych muzyków.

Od wznowienia działalności w 2011 roku, Pawkin wydał już 7 singli oraz teledysków. „Zaufaj Mi Jeszcze Raz”, „To Co Chcesz Usłyszeć”, „Pomóż Mi”, „To Jest Miłość” oraz „Nas Już Nie Ma”. Single pochodzą z płyty „TAKA JAK TY”, która została wydana 8 marca 2014 roku. „Chłodny Wiatr” oraz „Dobrego Dnia” to piosenki wydane na maxi-singlu „DOBREGO DNIA w roku 2017.

Pawkin ma za sobą niezaprzeczalny sukces, jakim był występ w półfinale V edycji programu MUST BE THE MUSIC. Znajdując się w grupie 32 wykonawców wyłonionych spośród ponad 11 500, którzy próbowali swoich sił w 5 edycji tego programu. Zespół miał okazję zaprezentować się 9 milionowej publiczności.

Po krótkiej przerwie w działalności twórczej, muzycy Pawkina skupili się na pracy studyjnej, która zaowocuje kolejnymi singlami i drugą płytą w dorobku zespołu Pawkin.

Stylistycznie, twórczość zespołu można przypisać do takich gatunków jak rock, pop-rock. Na koncertach grupa Pawkin sięga także po repertuar bluesowy, wykonując między innymi covery we własnej aranżacji.

Singlem promującym nowe wydawnictwo jest piosenka „Rzeka”: 

Skład zespołu: Andrzej Pawka – wokal, Maciej Płokita -gitara, Piotr Koszałka – gitara , Wojciech Zwoliński – bas, Ireneusz Muszyński – perkusja 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s