DZIWNA WIOSNA OGŁASZA PIERWSZY KONCERT JESIENNEJ TRASY! [9.10.2022 | WARSZAWA | STODOŁA]

DZIŚ OGŁASZAMY PIERWSZY PRZYSTANEK NA NADCHODZĄCEJ TRASIE PROMUJĄCEJ NOWY ALBUM, KTÓRY UKAŻE SIĘ JESIENIĄ! 

Dziwna Wiosna wyruszy w pierwszą ogólnopolską trasę koncertową, promującą planowany na jesień drugi album zespołu. Dziś ogłaszamy pierwszy przystanek na trasie, czyli warszawski koncert, który odbędzie się w Klubie Stodoła 9 października 2022. W najbliższym czasie ogłosimy kolejne miasta. 

Bilety już w sprzedaży na: https://ticketclub.pl/koncerty/dziwna-wiosna-klub-stodola-warszawa-1926/ 

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/3326885990900548 

Jeszcze w tym miesiącu Dziwna Wiosna planuje wydanie pierwszego singla z nadchodzącego albumu a latem zobaczymy zespół na największych festiwalach muzycznych w Polsce, jak Pol’and’Rock, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal oraz jako suport zespołu Kings Of Leon.

Wydany w 2021 roku album zespołu Dziwna Wiosna, pod zaskakującym tytułem Dziwna wiosna, podbił serca słuchaczy tak bardzo, że chcą ich usłyszeć i zobaczyć na własne oczy na każdym festiwalu. Świetne, piękne i brudne piosenki, znakomite, poetyckie teksty, szczerość i naturalność zawsze znajdą odbiorców o wrażliwych sercach. Takiej nuty dawno nie było w krajowym repertuarze, stąd tęsknota za nie-popem i nie-poprockiem, a czystym, czasem surowym brzmieniem z przejmującym przekazem. Gitarowe piłowanie, walenie w gary w parze z czasem wykrzyczanymi, czasem wyśpiewanymi emocjami to ich znak rozpoznawczy.

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Nagrali jedną płytę, która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności”, wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź” i „Miłość bez końca”. Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone. W sierpniu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka.  

Patronem trasy jest Antyradio.
Organizator Agora Muzyka. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s