Ladaco z premierą nowego albumu!

Ladaco to sceniczne alter-ego wokalisty i producenta Rafała Benedeka. 3 czerwca ukaże się drugi album Ladaco zatytułowany Drugie Primo.

Na płycie znajdzie się 12 utworów, w których melancholia przeplata się z nastrojami imprezowo-euforycznymi. Warstwę brzmieniową płyty definiuje analogowa elektronika połączona z energią żywych instrumentów.

Myślę, że trochę spoważniałem i znalazło to odbicie w tym materiale. Nie wstydzę się też opowiadać o rzeczach dla mnie ważnych, które kiedyś bałbym się poruszyć, obawiając się nadmiernego sentymentalizmu. Zapraszam do mojego dziwnego ogródka 🙂 – pisze artysta.

„Drugie Primo” album dostępny w sprzedaży: https://ladaco.net/produkt/drugie-primo-cd/

„Do Przodu” to utwór utrzymany w charakterystycznej dla Ladaco formule połączenia oszczędnej elektronicznej aranżacji z mocnym teks­­tem, który w ironiczny sposób opowiada o presji współczesnych przerysowanych wymagań społecznych, kreowanych przez wszechobecne komunikaty – „idź do przodu!”, „rozwijaj się!”, „idź na dietę”, „zmień swoje życie!”. W kontrze do tego przekazu, Ladaco bezpretensjonalnie mówi wprost:­­ „sekret wyznam Ci, nie chce mi się nic”.

Pozytywne myślenie i samorealizacja są super, ale – wbrew mądrościom którymi raczą nas popularni coachowie – nie zawsze wystarczy zmienić siebie, aby zmienił się cały świat. We współczesnej rzeczywistości, która dziś w dużej mierze kształtowana jest przez nastawione na piękny i pozytywny przekaz media społecznościowe, coraz mniej miejsca pozostaje na bezradność, stratę, nudę i przestój, czyli to wszystko, co z zasady jest nie-postowalne, a co stanowi nieodzowną i ważną część życia każdego z nas – mówi o singlu Ladaco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s