JUST MUSTARD: premiera albumu już w najbliższy piątek/Nowy singiel „Seed”!!!

Irlandczycy z Just Mustard udostępnili nowy utwór – „Seed”. Singiel zwiastuje  drugi album zespołu „Heart Under”, który ukaże się w najbliższy piątek nakładem Partisan Records. „Seed” to mroczny utwór, który ukazuje bardziej eksperymentalną stronę Just Mustard.

„Wraz z dużą ilością elektroniki i hałasu, słuchałem dużo muzyki, w której pojawiały się smyczkowe instrumenty strunowe. Skończyłem czytać ‚The Rest Is Noise’ Alexa Rossa mniej więcej w czasie, gdy zaczęliśmy pisać i powróciłem do wielu XX-wiecznych kompozytorów, których po raz pierwszy odkryłem oglądając filmy Kubricka, takich jak Krzysztof Penderecki. Wzrastające tempo na początku ‚Seed’ zostało zainspirowane wznoszącym się i opadającym ksylofonem w ‚Music for Strings, Percussion and Celesta’ Béli Bartóki” – mówi gitarzysta zespołu Mete Kalyoncuoglu.

Zespół właśnie zakończył światową trasę z Fontaines D.C., a niebawem wyruszą w kolejną po Europie.

Okładka ‚Heart Under’ to oryginalne dzieło znanego na całym świecie angielskiego artysty Grahama Deana, który wcześniej współpracował z Peterem Gabrielem.

„Heart Under” został zarejestrowany w Attica Studios w Donegal (Irlandia), wyprodukowany przez zespół i zmiksowany przez Davida Wrencha (Frank Ocean, Let’s Eat Grandma, Jamie xx, FKA twigs i inni). Tytuł „Heart Under” pochodzi od słów „the heart under its foot” z utworu „Sore”, a podczas nagrań zespół dyskutował o tym, że chce, aby słuchacz czuł się jak w pociągu jadącym przez tunel lub jak gdyby był ciągnięty przez kotwicę na dno morza.

Lista utworów „Heart Under” :

1. 23

2. Still

3. I Am You

4. Seed

5. Blue Chalk

6. Early

7. Sore

8. Mirrors

9. In Shade

10. Rivers

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s