Tomasza Mreńca prezentuje wideoklip do utworu „Esse”

„Esse” to kompozycja wieńcząca tracklistę zeszłorocznego wydawnictwa Tomasza Mreńcy pt. „Echo”. Wideo do utworu „Esse” to zbiór materiałów wizualnych jego autorki Katarzyny Miszczak przepleciony ujęciami z prywatnego archiwum Tomasz Mreńcy, które pokazują proces powstawania albumu.

Tomasz Mreńca to kompozytor, producent oraz skrzypek, którego zeszłoroczny album „Echo” został dostrzeżony nie tylko przez słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych, ale również zyskał aprobatę środowiska muzycznego. Najlepszym dowodem tych słów była nominacja do Nagrody Fryderyk za Album Roku w kategorii Elektronika. Wydawnictwo, o którym mowa, zawiera 11 autorskich kompozycji, które zdecydowanie wychodzą poza muzykę ambientową, choć przede wszystkim na niej bazują. „Echo” to przede wszystkim album świadomego twórcy, który może być propozycją dla osób szukających inspiracji, emocji i piękna w dźwiękach abstrakcyjnych. Jest to zbiór kompozycji, w których słychać indywidualny sznyt autora, w którym bezkompromisowo zastosowane zostały odważne, nieszablonowe środki artystycznego wyrazu.

Jedną z takich kompozycji jest „Esse”, do której wideo autorstwa Katarzyny Miszczak miało niedawno swoją premierę:

W nadchodzących miesiącach nie zabraknie okazji, by zobaczyć Tomasza Mreńcę na żywo. Najbliższą okolicznością będzie występ na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, na którym w poprzednich latach pokazywane były filmy do których Tomek skomponował muzykę – w tym nagrodzony nagrodą dziennikarzy film krótkometrażowy „Skowyt”.

„Esse” w serwisach streamingowych: https://Kayax.lnk.to/Esse

Album „Echo” w wersji fizycznej na:
Winylu: www.sklepzmuzyka.pl/echowinyl
CD: www.sklepzmuzyka.pl/echocd

Tomasz Mreńca:
www.facebook.com/mrenca/
www.instagram.com/tomaszmrenca/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s