Muzyczna jedność w coverze Toma Odell’a „Another Love”

Oddajemy w Wasze ręce realizację wyjątkową, muzyczne połączenie trzech, bardzo różnych, a jednocześnie połączonych muzyczną wrażliwością i głęboką emocjonalnością kobiet… Sophie, Eli i Alona prezentują swoje wykonanie utworu „Another Love” Toma Odell’a.

Dziś – w świetle aktualnych wydarzeń, przejmujących i bolesnych wojennych działań w Ukrainie, nasza muzyczna propozycja nabiera głębokiego znaczenia, zupełnie innego wymiaru… Muzyka ponad wszelkimi podziałami, także politycznymi, niesie nadzieję i daje nam siłę do znoszenia i pokonywania wszelkich barier i granic…..

Mamy wielką nadzieję, że tym utworem (autorstwa Toma Odel’a), który od pierwszych dni wybuchy wojny towarzyszy nam jako symbol nadziei a jednocześnie daje siłę walczącym na froncie, uda nam się dotrzeć do Was- odbiorców, gdyż pomoc naszym wschodnim sąsiadom jest cały czas bardzo potrzebna.

Dlatego też wraz z Fundacją In Blessed Art postanowiliśmy stworzyć ten wyjątkowy projekt, z którego ogromnie się cieszymy, ze udało nam się go zrealizować a teraz móc podzielić się nim z Wami.

A o formach pomocy przeczytacie tutaj:

Fundacja In Blessed Art

Od 8 lat fundacja prowadzi działania wspierające w Ukrainie. W szczególności wspiera ośrodek „Arka Pokoju”, który opiekuje się osieroconymi dziećmi w wyniku wojny w Pionierskie k. Mariupola (obecnie dzieci ewakuowane do Polski). Przekazuje również wsparcie w Obwodzie Donieckim. Współpracuje szeroko z Polonią a szczególnie z Polskim Stowarzyszeniem im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim. Obecnie szczególnie wspiera polonijne wojsko oraz cywilów poprzez zakup i indywidualne dostarczenie na miejsce wyposażenia jak mundury, buty, kamizelki kuloodporne. Dostarcza leki i środki opatrunkowe oraz pomoc humanitarną. Dzięki darczyńcom fundacja przekazała rzeczy za ponad 120 tys. zł. Obecnie prowadzi akcję malowania ikon na deskach po skrzyniach do przenoszenia amunicji przywiezionych z frontu. Dzieła są licytowane a uzyskane środki w całości przekazywane na działania dla Ukrainy.

https://inblessedartshop.pl/49…
https://inblessedartshop.pl/

Jak narodził się pomysł?

W dniu, kiedy pomyślałam , że zadzwonię do długo nie widzianej, serdecznej koleżanki, wspanialej aktorki i wyjątkowej artystki – Alony Szostak,  z którą przez kilka lat miałam zaszczyt pracować w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, sama nie wierzyłam, iż uda mi się Ją namówić i  zaprosić do wspólnego muzycznego projektu, że uda Jej się wygospodarować swój niezwykle zajęty czas….Czas pomiędzy codziennym, rodzinnym życiem a pracą zawodową, spektaklami, premierami w Teatrze Polskim w Poznaniu… Jaka była moja wielka radość, gdy, nie tylko  zgodziła się spotkać i współtworzyć tę realizację, to jeszcze sama wyszła z propozycją pomocy zaproszenia wyjątkowej artystki- Sophy Popova (tancerka i wokalistka Teatru V6 w Łodzi, obecnie tancerka Teatru Rozrywki w Chorzowie).
Obie artystki miały już wcześniej okazję stworzyć coś wyjątkowego- nagrały  niezwykle przejmujący song –  „Modlitwa za Ukrainę”, zrealizowany przez krakowski Teatr Groteska. Ten głęboko emocjonalny utwór spotyka się z niesamowitym odzewem ze strony słuchaczy z całego świata.
Zorganizowanie naszego wspólnego nagrania studyjnego a następnie spotkania się na planie videoclipu graniczyło z cudem….ale ku naszej wielkiej radości, ostatecznie udało nam się spotkać w komplecie i wykonać wcześniej zaplanowaną muzyczną realizację. A oto efekt finalny naszej pracy – gorąco i serdecznie zapraszamy Was do wysłuchania premierowej piosenki „Another love „, która dała nam szansę się ponownie spotkać i zrobić wspólnie coś ważnego i pięknego!

Serdeczne podziękowanie składamy także:

– Zofii Pudełko, która zgodziła się wziąć udział w nagraniu. Zosia to młoda, utalentowana wiolonczelistka – aktualnie uczennica 2 klasy Liceum Muzycznego (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

– Wyjątkowemu producenckiemu teamowi Hotel Torino (a w szczególności Patrykowi Kumór i Dominikowi Buczkowskiemu..) za pomoc w ostatecznym mixie i masteringu!

– Szymonowi Jąkała – operatorowi kamery- za gościnny udział podczas realizacji videoclipu.

– Marcinowi Blicharskiemu za realizację audio oraz montaż clipu.

Za poświęcony czas, zaangażowanie i Waszą obecność – z całego serca Wam dziękujemy!

Dziękujemy także Fundacji Multiintegra i Panu Pawłowi Janasowi  – za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu miejsca realizacji nagrania. Dziękujemy za udostępnienie auli Śląskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży – Fabryka Mistrzów (Teatr Alternatywny Belfegor- Tychy)www.multiintegra.info

– mówi o muzycznej realizacji Eli (Elzbieta Wacławek-Czmok).

W teledysku udział wzięły:  Alona Szostak, Sophy Popova, Elżbieta Wacławek-Czmok (Eli),  Zofia Pudełko, Natalia Czmok.

Sofiia Popova

Od sierpnia 2021r.-  tancerka w zespole baletowym w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
Absolwentka Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi spec. Tancerz – Choreograf.
Ukrainka, zamieszkująca od Polsce od 5 lat. Wcześniej, 2018-2020 tancerka i wokalistka w Teatrze V6 w Łodzi. W okresie 2019-2021 pełniła funkcję pedagoga, trenera i choreografa w klubie tanecznym Ad Astra oraz Akademii Gimnastyki i Tańca Gim Star w Łodzi. Swoją Przez wiele lat w rodzinnym mieście Nikopolu – uczyła się śpiewu- w dziecięcym studio wokalnym Rin Sen.

Alona Szostak

Absolwentka Instytutu Teatralnego w Moskwie. Pracowała w stołecznym Teatrze im. M. Gogola, później w Wilnie. Od 1992 roku związana z Teatrem Rozrywki – zadebiutowała tu w musicalu Cabaret J. Kandera i F. Ebba. Jej talenty aktorskie, uzupełnione ciepłą, niespotykaną barwą głosu oraz wyjątkowym temperamentem scenicznym, podziwiać można również podczas koncertów sylwestrowych i rozrywkowych chorzowskiej sceny. Rola w Położnicach szpitala św. Zofii przyniosła jej propozycję zagrania w kolejnym spektaklu Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki – w grudniu 2011 odbyła się premiera sztuki W imię Jakuba S. (Teatr Dramatyczny w Warszawie), ze świetnie ocenionym udziałem chorzowskiej aktorki. Kolejna przygoda aktorska z duetem Strzępka-Demirski rozpoczęła się w roku 2014 – aktorka grała w serialu teatralnym Klątwa, czyli odcinki z czasu beznadziei (Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatr Imka w Warszawie). W październiku 2003 roku przygotowała pierwszy recital, złożony z piosenek Anny German. Dzisiaj, recital Człowieczy los – piosenki Anny German gości na stałe na Małej Scenie Teatru Rozrywki. Zagrała w filmie fabularnym Ewa w reż. A. Sikory i I. Villqista (2011), w polsko-szwedzkim obrazie Obce niebo w reż. D. Gajewskiego (Luba) a także w serialach Lekarze oraz Na noże. W serialu tvp Pawła Demirskiego pt. Artyści była duchem Lidii Zamkow. Wystąpiła w koncercie Proszę państwa, będzie wojna podczas 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2015), w koncercie galowym 6. Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu (dwukrotnie – w 2015 i w 2017 roku, gdy – oprócz występu poprowadziła również koncert galowy wspólnie z Krzysztofem Respondkiem), a także podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera w Warszawie – też dwukrotnie: w roku 2015 zaśpiewała żydowskie piosenki z Odessy, a rok później dała recital Z nadzieją przez życie, wykonywany w czterech językach: hebrajskim, jidisz, polskim i rosyjskim. Recital Z nadzieją przez życie wszedł do repertuaru Teatru Rozrywki. W 2016 r. zagrała Elfriede Jelinek w spektaklu  Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci I. Gańczarczyk i Ł. Wojtyski w reżyserii Eweliny Marciniak (Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego w Katowicach). Od października 2018 r. gra Doktor Teklę w Seksmisji J. Machulskiego w Teatrze Miejskim w Lesznie. Gra również Gertrudę w głośnym już od premiery spektaklu „Hamlet / ГАМЛЕТ” w reżyserii Mai Kleczewskiej, wystawionym przez Teatr Polski w Poznaniu (premiera: 7 czerwca 2019).

Elżbieta Wacławek Czmok „Eli”

Pochodzi z Katowic, obecnie mieszka w Tychach. Z muzyką związana od zawsze – to 3 pokoleniowa ciągłość tradycji rodzinnych. Ukończyła szkołę muzyczną I st. W klasie fortepianu, następnie Liceum Muzyczne na Wydziale Rytmiki. Jest absolwentką Katowickiej Akademii Muzycznej na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w specjalności wokalistyka (2004 r.). Od lat współpracuje jako solistka z orkiestrami rozrywkowymi i big-bandami Górnego Śląska, koncertując wraz z nimi i nagrywając płyty. Do tej pory wystąpiła w wielu znaczących placówkach artystycznych jak m.in. Teatr im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, Teatr Mały w Tychach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Opera Śląska w Bytomiu, Filharmonia Śląska, Filharmonia Częstochowska, Filharmonia Berlińska. Jest laureatką konkursów i festiwali, w których zdobyła wyróżnienia i nagrody (m.in. finalistka IV Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Eurotalent – „Artist Promotion” Warszawa 2006r., Nagroda Główna na I Śląskim Konkursie Młodych Talentów w Zawierciu za przygotowanie zespołu wokalnego i klasy śpiewu estradowego Stowarzyszenia Ognisk Artystycznych w Tychach, Nagroda Specjalna za osobowość muzyczną na I Ogólnopolskim Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej ”Soundtrack” w Łomży). Przez wiele lat pracowała jako pedagog placówek oświatowych; początkowo w charakterze nauczyciela rytmiki, fortepianu, a następnie jako nauczyciel śpiewu estradowego i zespołów wokalnych. Od 13 roku życia, przez 18 lat prowadziła dziecięcy zespół wokalny, dla którego skomponowała wiele piosenek, pełniła funkcję dyrygenta, akompaniatora i opiekuna artystycznego. W 2019 roku objęła opiekę kierownika wokalnego podczas premiery sztuki „Bal w operze” Teatru Alternatywnego ” Belfegor” w Teatrze Małym w Tychach. W latach 2007-2018 – artystka Teatru Rozrywki w Chorzowie. Wzięła udział w większości przedstawień musicalowych, ponad 20 premierach, występowała także jako solistka na koncertach sylwestrowych i rozrywkowych chorzowskiej sceny. Jest także współzałożycielką własnej grupy muzycznej SoftlySound, która na przestrzeni 15 lat, z kameralnego składu przeobraziła się w rozbudowany band koncertowy. Zespół uświetniał imprezy kameralne (bankiety, eventy, spotkania biznesowe) jak i duże imprezy zamknięte (bale, imprezy firmowe) oraz koncerty. Na repertuar zespołu składały się covery światowej muzyki rozrywkowej we własnych aranżacjach jak i utwory oraz piosenki autorskie. Zarówno praca pedagogiczna jak i ta, na scenie (estradzie czy scenie teatralnej) jest jej wielką pasją i spełnieniem zawodowym. Obecnie trwają prace nad debiutanckim singlem, którego premiera przewidziana jest na 2022 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s