Szum Drzew prezentuje singiel „Sobowtóry” i Album „Kolorowanka”!

Zespół SZUM DRZEW to zupełna nowość na rynku muzycznym. Trudno w to uwierzyć, biorąc pod uwagę, ile styli muzycznych już słyszeliśmy. Oni jednak prezentują coś, czego słuchacz się nie spodziewa. To pomieszanie akustycznego etno popu z subtelnym electro, doprawione zadziorną rockową nutą. 

12 maja ukazał się pierwszy singiel zespołu – SOBOWTÓRY, promujący już dostępny album KOLOROWANKA. Sobowtóry to ostatni utwór na płycie. Idealnie podsumowuje historię całego albumu. Opowiada o schematach, w których zamyka nas świat. Dyskotekowy klimat refrenu wypuszcza słuchacza z klatki i wprawia w imprezowy nastrój, co podkreśla również teledysk wyreżyserowany przez wokalistkę zespołu – Karolinę Drewnik. Połączenie neonowych kolorów obrazu i rytmicznej, dyskotekowej perkusji idealnie uzupełniają lekki tekst piosenki. „Chciałam napisać coś lekkiego, do czego ludzie będą mogli tańczyć i nauczyć się słów refrenu, bo są proste” – mówi wokalistka zespołu – Karolina.

Posłuchajcie sami.

Zespół złożony z 3 zawodowych muzyków mieszkających w Warszawie i okolicach. Powstał w listopadzie 2019 r., ale dopiero w 2022 r. rozpoczął swoją działalność dla szerszej publiczności. Pomysł na nazwę zespołu wymyślił jeden z członków – Tomek „Ragaboy” Osiecki, podczas porannego spaceru po parku. Doznał, jak to określił, błogiego stanu, który przychodzi przy obcowaniu z naturą.

Usłyszał szum drzew.

Cały album KOLOROWANKA złożony z 11 utworów, charakteryzuje się ciekawym brzmieniem greckiego bouzki, które idealnie dodaje etno brzmienia do nowoczesnych synthów. Odpowiedzialny za pojawienie się bouzuki w szumowej muzyce jest Tomek, który podczas greckich wakacji kupił je spontanicznie na targu i zaczął szukać brzmień. Okazały się inspirujące. 

Teksty piosenek są dojrzałe i spontaniczne. Poruszają problemy zarówno nastolatków jak i dorosłych ludzi. To zbiór uczuć i doświadczeń wokalistki – Karoliny, która pokazuje nam, jakie emocje towarzyszą po rozstaniu, ale również uświadamia nas, że bycie samemu wymaga siły i kochania samego siebie, co nie jest łatwe. Kolorowanka to zdecydowanie uczta dla fanów dobrego przekazu tekstowego. „Nareszcie mamy coś, co określa nas w pełni i z czego jesteśmy naprawdę dumni. Chcemy, żeby komercja była dobra, dlatego powstała Kolorowanka” – mówi jeden z członków zespołu. 

Największą zagadką dobrej muzyki jest to, jak zachęcić ludzi od słuchania jej. 

Szum Drzew powoli odkrywa tę tajemnicę.

POSŁUCHAJ ALBUMU W SERWISACH CYFROWYCH

SZUM DRZEW W SOCIAL MEDIACH

kanał na YT – https://www.youtube.com/channel/UCmndUd4EDnZhoQ2riaJfhFA

facebook – https://www.facebook.com/szumdrzew

instagram – https://www.instagram.com/szumdrzewoficjalnie/

tik tok – https://www.tiktok.com/@szumdrzew

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s