Tego jeszcze nie grali! Debiut – S7.VVY – Singiel „Szepty”

S7.VVY prezentują swój najnowszy singiel! Tytułowe „Szepty” – to te nieznaczące nic rozmowy, puste komunikaty, pozbawione treści, wartości i refleksji. Wydarzają się często pomiędzy spotykanymi na co dzień ludźmi, sąsiadami, dbającymi o powierzchowność (jak opalenizna czy ładna sukienka na mszy), prowadzącymi beztreściowe dialogi.

            Wersy tekstu mówią wprost o słabym połączeniu komunikacyjnym w społeczeństwie („…wątła nić już tylko łączy nas”), jednocześnie są wezwaniem do poszukiwania znaczenia w swoim życiu („uwolnić znaczeń blasku co kurzem okrył czas, wprowadźmy w ruch ten szach, rozświetlmy mat”), wprowadzenia w nie jakości. Utwór mówi o rozgoryczeniu i desperacji, o stanie pomiędzy zauważeniem sytuacji wyjściowej, a dokonaniem zmiany. Dawne nadzieje dziś stają się nieistotne, trwonione na realizacje planów wysiłki nie przyniosły rezultatu. Mijają nas niewykorzystane szanse, stare popędy przestają być motorem działań – stawiamy temu czoła.

„Szepty” to nasz najodważniejszy, jak dotąd, odzew do odbiorcy. Utwór ten, zapowiadający płytę „Monofonia” (której wydawcy jeszcze szukamy), odkrywa nasze wnętrze w warstwie tekstowej i muzycznej – dopieszczone w trochę przesadzonej skali. Tym razem nie szukamy kompromisów i z pewnością nie idziemy na skróty. SZVVY są właściwie zaprzeczeniem pójścia na łatwiznę. Miksowanie piosenki odbyło się z rąk trzech różnych realizatorów, na przestrzeni dwóch lat.  Dzięki udzielonej przez ZAIKS dotacji, wynajęliśmy muzyków sesyjnych, by jednak ostatecznie nagrać, bądź zaprogramować każdy instrument samodzielnie – po stronie Michała była praca od podstaw brzmienia i produkcji, aż po kontrolowanie każdego najmniejszego szmeru (nagrał większość instrumentów w utworze). Agnieszka postawiła sobie ambitne zadanie stworzenia wciągającej, niebanalnej historii, opowiedzianej tonami od melancholii, po wirtuozerską furię. Musiała wymyślać się na nowo przynajmniej trzy razy, by w końcu usłyszeć wierne odbicie swojej wrażliwości, uzyskać upragniony efekt i osiągnąć balans w emanowaniu jej elektryzującą energią, a zdolnością do głębokiej zadumy w ramach jednej spójnej wypowiedzi. Ostatecznie utwór zmiksował Wojciech Stekla ze Studia Sonigma (Warszawa). Zaczęliśmy od zespołu, skończyliśmy na duecie, którego kreatywnej energii wystarczyłoby na kilka formacji. Otoczenie wielu ludźmi zamieniliśmy na swoje własne towarzystwo i podróż w głąb siebie, by odnaleźć tam więcej zasobów niż dotychczas było nam dane oglądać. Nauczyliśmy się więcej, niż sądziliśmy, że można wiedzieć. I oto jesteśmy: S7.VVY – dumny rezultat wielu perturbacji i prób charakteru.

            Klip jest alegorią. Bohaterka niczym halucynacje widzi dokonane przez siebie wybory. Często puste, hedonistyczne lub mające znaczenie tylko na krótki czas – mało perspektywiczne. Wspomnienia o nich przytłaczają, a płynąca z nich refleksja o własnych błędach i słabych więziach społecznych, izoluje mentalnie, tworząc poczucie zagrożenia i zagubienia pośród codzienności.

            Nazywają się SZVVY i szyją w bardzo ważnej dla nich sprawie. Dwójka muzyków na ścieżce poszukiwania własnego głosu i brzmienia – Agnieszka Król (warstwa tekstowa i wokalna) oraz Michał Husak (warstwa muzyczna i tekstowa). Pochodzą ze Śląska (Jastrzębie Zdrój i Rybnik), ale aktualnie mieszkają w Katowicach (A.) i Warszawie (M.). Agnieszka reprezentuje aktualnie również skład KrólSamołyk (pop alternatywny; Wrocław; wraz z Jankiem Samołykiem), natomiast Michał wcześniej prezentował m.in. Zimową (dream-pop, alternative; Michał Mentel; Aneta Maciaszczyk), jak również autorski Projekt 87 (bossa-nova, jazz).

            Od lat pracują nad debiutanckim albumem, którego pierwszy singiel „Szepty” wraz z teledyskiem ukazał się 02 maja 2022.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s