JULIA JACKLIN powraca z długo oczekiwanym nowym krążkiem „PRE PLEASURE”!!

Australijska piosenkarka Julia Jacklin ogłosiła szczegóły nowego krążka „PRE PLEASURE”, który ukaże się 26 sierpnia nakładem Transgressive Records. Album jest mistrzowską lekcją songwritingu i ugruntowuje status Jacklin jako jednej z najważniejszych autorek piosenek swoich czasów. 

„Lydia Wears A Cross” jest premierowym singlem, do którego powstał teledysk.

„Piosenka jest o wielu rzeczach, ale głównie o byciu 7-letnią fanatyczką Jesus Christ Superstar, która uczęszcza do katolickiej szkoły i próbuje się dowiedzieć, która droga prowadzi do góry. Teledysk został nakręcony przez mojego współpracownika i przyjaciela Nicka Mckka w latarni morskiej Splitpoint. Niedawno grałam w pobliżu koncert i zapytałem na scenie, czy ktoś mógłby pozwolić mi filmować w środku. Osoba z tłumu znała jakiegoś gościa i  tyle. Reszta została nakręcona na ulicach Northcote w Melbourne”.

 „Często mam wrażenie, że muszę wykonać całą pracę, zanim będę mogła cieszyć się życiem” – mówi Julia Jacklin o swoim trzecim albumie PRE PLEASURE. „Czy to praca nad piosenkami, czy seks, przyjaźnie, relacje z rodziną – wydaje mi się, że jeśli będę nad nimi pracować wystarczająco długo i ciężko, to w końcu będę mogła usiąść i naprawdę się nimi cieszyć. Ale to nie tak działa, prawda? To wszystko jest ciągłym procesem”.

Nagrana w Montrealu z współproducentem Marcusem Paquinem (The Weather Station, The National) płyta PRE PLEASURE ukazuje Jacklin w towarzystwie jej kanadyjskiego zespołu – basisty Bena Whiteleya i gitarzysty Willa Kidmana, którzy grają w kanadyjskiej grupie folkowej The Weather Station. Na płycie pojawia się także perkusistka Laurie Torres, saksofonista Adam Kinner oraz odpowiedzialna za aranżacje smyczkowe Owena Palletta (Arcade Fire).

W dziesięciu utworach są momenty, które odzwierciedlają inspiracje twórczością Céline Dion, której artystka słuchała będąc dzieckiem oraz gotowość Jacklin do odkrywania nowych obszarów zarówno jako producentki, jak i autorki tekstów, ale ostatecznie „PRE PLEASURE” odzwierciedla jej najbardziej autentyczne „ja”; bezkompromisową i mistrzowską autorkę tekstów, zawsze chętną do wydobywania głębi z własnych doświadczeń życiowych i wyjątkową w przekładaniu ich na głęboko osobiste, ponadczasowe piosenki.

Lista utworów „PRE PLEASURE”:


1. Lydia Wears A Cross
2. Love, Try Not To Let Go
3. Ignore Tenderness
4. I Was Neon
5. Too In Love To Die
6. Less Of A Stranger
7. Moviegoers
8. Magic
9. Be Careful With Yourself
10. End Of A Friendship

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s