SAMARA wjeżdża na scenę!

„Penga Hajs” to debiutancki singiel SAMARY, a więc nowej artystki w szeregach wytwórni Dyspensa Records. Za muzykę w numerze odpowiada Wojtek Urbański znany z duetu RYSY, a gościnnie pojawia się w nim BLOND 16.

Pierwszy solowy utwór SAMARY wcześniej mogli usłyszeć słuchacze Radia Kampus, a teraz numer trafił również do serwisów cyfrowych. „Penga Hajs” opowiada – jak wskazuje sam tytuł – o pieniądzach. SAMARA, czyli Natalia Mikołajska, komentuje:

Pieniądze to w Polsce ciągle temat tabu, rzadko mówi się o nich otwarcie. Ja wiem, że pieniądze szczęścia nie dają, ale z drugiej strony nie przeszkadza mi to powiedzieć, że lubię je mieć.

W kawałku można usłyszeć gościnną zwrotkę BLOND 16, czyli Antona Semenova – modela, rapera, muzyka i reżysera teledysków, pochodzącego z Białorusi, ale mieszkającego od kilku lat w Warszawie. Artysta, podobnie jak wielu jego rodaków wyjechał z kraju i nie zamierza do niego wracać. Swoją przyszłość wiąże z Polską, ponieważ w Białorusi członkowie jego rodziny są represjonowani z powodów politycznych. SAMARA mówi:

Blonda poznałam przy okazji pracy nad tym numerem, ale wyszło tak fajnie, że kontynuujemy naszą współpracę. Okazało się, że Anton kręci świetne klipy, więc niebawem zobaczycie jego teledyski do moich kolejnych numerów.

Autorem muzyki do „Penga Hajs” jest Wojtek Urbański, czyli połowa elektronicznego duetu RYSY. Jak SAMARA nawiązała z nim współpracę? Artystka wspomina:

W 2018 napisałam do Wojtka na Instagramie. Podesłałam mu wtedy kilka coverów, które nagrałam. Odpisał, że brzmi to bardzo fajnie, ale żebym dała znać, jak zacznę pisać własne piosenki. Dwa lata później napisałam, że to już i dzisiaj możemy posłuchać naszego pierwszego wspólnego utworu.

Tematyka utworów SAMARY krąży wokół imprez i nocnego życia w wielkim mieście. Wokalistka przyznaje:

Opowiadane przeze mnie historie to miks moich doświadczeń i sytuacji, których byłam jedynie obserwatorką. Pochodzę z Rypina, a więc małej miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim i widzę bardzo duży kontrast między tym, jak wyglądało to u nas, a jak bawi się Warszawa.

SAMARA zasiliła szeregi wytwórni Dyspensa Records i pojawiła się już na tegorocznym albumie „Serce” Jerzyka Krzyżyka. Wokalistka udzieliła się w utworach „Węże na szyi”, oraz „Rrari”. SAMARA opowiada:

Poznaliśmy się z Jerzykiem, kiedy powstawał album „Serce”. Przyjechałam do studia, aby zobaczyć jak pracuje Wojtek. Ostatecznie dograłam się do dwóch utworów z tego krążka. Później zaczęliśmy już działać wspólnie z Wojtkiem, a „Penga Hajs” to pierwszy z numerów, które razem stworzyliśmy.

Singiel SAMARA, BLOND 16„Penga Hajs” jest już dostępny w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/samarapengahajs

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s