THE BLACK KEYS WYDALI UTWÓR „IT AIN’T OVER”. DRUGI UTWÓR Z NADCHODZĄCEGO ALBUMU „DROPOUT BOOGIE”

The Black Keys opublikowali „It Ain’t Over„, drugi utwór z nadchodzącego albumu „Dropout Boogie”, który ukaże się 13 maja nakładem Nonesuch Records. Utwór „It Ain’t Over” został napisany przez członków zespołu Dana Auerbacha i Patricka Carneya we współpracy z Gregiem Cartwrightem z Reigning Sound.

It Ain’t Over” jest następcą pierwszego singla z nowego albumu, „Wild Child”, który w ciągu zaledwie miesiąca znalazł się na szczycie listy przebojów Billbordu – Adult Alternative Airplay. W wielu krajach utwór ten okazał się jednym z największych hitów radiowych zespołu.

Dropout Boogie zawiera współpracę z Cartwright, Billym F Gibbonsem (ZZ Top) i Angelo Petraglia (Kings of Leon) i ukaże się na dzień przed dwudziestą rocznicą wydania pierwszego albumu The Black Keys, „The Big Come Up”. Podobnie jak przez całą karierę, Auerbach i Carney napisali cały materiał w studiu, a na nowym albumie znalazło się wiele pierwszych ujęć, które nawiązują do swobodnego blues rocka z początków ich wspólnego muzykowania w piwnicach Akron w Ohio.

Posłuchaj ‚It Ain’t Over ‚

Zespół The Black Keys powstał w 2001 roku w Akron, w Ohio. Od tego czasu nazywani byli „rockową arystokracją” czy „jedną z najlepszych rockandrollowych kapel na Ziemi„. Duet, który tworzą gitarzysta i wokalista Dan Auerbach oraz perkusista, Patrick Carney, ma już w dorobku 14 nominacji do Grammy, w tym przyznaną w ubiegłym roku po raz pierwszy kategorii Best Contemporary Blues Album za „Delta Kream” (2021).

Niedawno ukazała się jubileuszowa reedycja jednego z najważniejszych dzieł duetu – „El Camino” (2011). Siódma płyta, którą muzycy wyprodukowali z Danger Mouse’em, przyniosła The Black Keys trzy nagrody Grammy.

Zaczynali w małych klubach, by po pewnym czasie wyprzedawać stadiony i hale. W dorobku mają 10 studyjnych płyt: „The Big Come Up” (2002), „Thickfreakness” (2003) i „Rubber Factory” (2004) oraz wydane nakładem Nonesuch Records „Magic Potion” (2006), „Attack & Release” (2008), „Brothers” (2010), „El Camino” (2011), „Turn Blue” (2014), Let’s Rock” (2019) oraz „Delta Kream” (2021). The Black Keys zdobyli 6 nagród Grammy statuetkę BRIT. Byli ponadto gwiazdami festiwali w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Australii czy Europie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s