Charli XCX wypuściła nowy klip

Charli XCX prezentuje teledysk do swojego imprezowego hymnu „Used To Know Me”. Za reżyserię roztańczonego klipu odpowiada Alex Lill.

„Used To Know Me” to przebojowa opowieść o odrodzeniu po rozstaniu, w której wykorzystano cytat z house’owego hitu „Show Me Love” Robin S. Teledysk stanowi przedłużenie artystycznej i wizualnej koncepcji, którą Charli XCX prezentuje i w której stawia na spójność i konsekwencję. Wideo powstało pod kreatywnym kierownictwem Imogene Strauss, natomiast za choreografię odpowiada Nathan Kim.

Piąty studyjny album Charli pt. „CRASH” ukazał się w marcu 2022 roku. Płyta zapewniła popowej ikonie jej pierwszy numer 1 na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii i pierwsze top 10 w USA. „CRASH” to 12 utworów, wśród których znalazły się single „Good Ones”„New Shapes” (feat. Christine and the Queens and Caroline Polachek)„Beg For You” (feat. Rina Sawayama) i właśnie „Used To Know Me”.

Ta płyta, wypełniona kinetycznym pop-funkiem i strukturalnym dream-popem, przypomina kompilację największych przebojów – napisał dziennikarz Pitchfork, przyznając 8 gwiazdek na 10.

Obecnie artystka jest w trakcie trasy promującej „CRASH”, w ramach której 3 czerwca 2022 roku wystąpi na Orange Warsaw Festival.

Charli XCX to ikona współczesnej sztuki, która pomogła poszerzyć granice popu, łącząc elementy undergroundu z mainstreamem. Jej innowacyjne podejście otworzyło nowe możliwości na popowej scenie nie tylko dla niej, ale i dla innych aspirujących artystów, których wspierała przez ostatnią dekadę swojej działalności. Jej poprzednie płyty to: „True Romance” (2013), „Sucker” (2014), „Charli” (2019) i „How I’m Feeling Now” (2020).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s