kilka czułości powraca z nowym singlem! Posłuchaj „Oczami do mnie mów”

Oczami do mnie mów” to nowy, czuły singiel od zespołu kilka czułości założonego przez songwriterkę i wokalistkę Annę Kamińską

kilka czułości to zespół debiutujący na polskiej scenie muzycznej, który założyła wokalistka i songwriterka Anna Kamińska. Jej nieoczywiste, szczere teksty i śpiewne melodie przez wiele lat spokojnie dojrzewały, aby w końcu zespolić się z aranżacyjnymi pomysłami instrumentalisty Emila Smardzewskiego, z jego przeszywającym pianinem i energetyczną gitarą. Całość dopełniają dźwięki wiolonczelisty Filipa Turkowskiego, który czasami gra delikatnie i melancholijnie, a czasami chropowato i wściekle oraz bujające, a zarazem niepokorne rytmy Adriana Ciesielskiego, odpowiedzialnego za instrumenty perkusyjne. Jako kilka czułości zdobyli I miejsce na Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim (2021) oraz I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów w Warszawie (2021). Aktualnie pracują nad debiutancką płytą.

Ania podkreśla, że:

czułość to taka jednostka, której każdy potrzebuje w różnej ilości. Potrzebujemy czułości zarówno rozdawać, jak i przyjmować. Nie jest to proste. Z jakichś powodów boimy się rozmawiać o uczuciach. Ale nie dzisiaj. Dzisiaj czas na kilka czułości – folkowych brzmień i opowieści o kochaniu.

Piosenka o mówieniu oczami:

Oczami do mnie mów to pierwsza propozycja na nadchodzącej debiutanckiej płycie zespołu. Utwór odnosi się do różnych języków miłości, do tego na jak wiele sposobów możemy powiedzieć, że kochamy. Zaczepna warstwa tekstowa ubrana została w energetyczny alternative folk. Utwór dopełnia instrumentalne solo nawiązujące do hiszpańskiego folkloru i charakterystycznej zwłaszcza w Andaluzji ognistej muzyki flamenco, aby na sam koniec powrócić do romantycznego spuentowania całej opowieści.

Do piosenki powstał teledysk dostępny na YouTube, nad którym poza kilkoma czułościami pracowali również: operator, montażysta – Janek Kamiński, reżyserka ruchu, tancerka, choreografka – Magdalena Górnicka-Jottard, charakteryzatorka – Basia Wilczek, fotografka – Marta Gutowska.

facebook:
https://www.facebook.com/anna.kaminska.music

instagram:
https://www.instagram.com/_kaminska_anna/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s