UGORNA ZAPOWIADA ALBUM „NOWA HERSTORIA”

UGORNA to debiut wyczekany, wyważony i kompletny. Późny. Artystka przez ostatnie lata dochodziła do prawdy o samej sobie – choć na pewno nie w ciszy i skupieniu – to jednak bez obecności potencjalnych odbiorców. Dzisiaj gotowa i pewna świętuje zwycięstwo zapraszając nas na wytworną kolację. Traumy z przeszłości zostały zamknięte w postaci wykwintnych muzycznych dań. W formie przystawki Ugorna zaserwowała utwór „Amsterdam”, jako  aperitivo „Amok”.

Czas na pierwszy oficjalny singiel „Ziemia Ugorna”, o którym artystka mówi:

Przedstawiam Wam Ugorną. Z wielką tremą i przyjemnością, chciałabym Wam osobiście przedstawić kogoś, kogo sama dopiero niedawno miałam okazję tak naprawdę poznać.

„Ziemia Ugorna” zapowiada płytę „Nowa Herstoria”:

Ten ważny dla mnie utwór dedykuję wszystkim, którzy mają odwagę zmierzyć się, z przeszłością pokoleń. To odwrócenie się od powtarzanych przez pokolenia rodzinnych schematów.
„Ziemia Ugorna” to wolność i nadzieja na tworzenie historii po swojemu. To nowa herstoria.

Zobacz teledysk:

Posłuchaj w serwisach streamingowych:

Clip do piosenki powstał w najpiękniejszych zakątkach Madery. Reżyserem obrazu jest Maciej Nowak odpowiedzialny za teledyski m.in. Marcina Maciejczaka, czy Margaret.

Ugorna to artystka o bluesowych korzeniach, która dziś ze swoją autorską twórczością z powodzeniem mogłaby się spotkać na jednej scenie z Patti Smith, LP, Harrym Styles’em, czy St. Vincent.

Artystka dużą uwagę przykłada do wizualnej strony swojej twórczości, co idealnie oddaje niedawno opublikowana live sesja zrealizowana w jednym z najpiękniejszych polskich pałaców.

Zobacz Live Session

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s