WSTAŃ I POSŁUCHAJ JAK „ZEGAR TYKA” – nowy singiel Ladaco już dostępny!

Ladaco prezentuje singiel zatytułowany „Zegar tyka”. Jest to kolejny utwór zapowiadający album „Drugie Primo”.

Tematem utworu jest upływ czasu – czyli motyw, który w takim samym stopniu dotyczy każdego z nas i na przestrzeni ostatnich lat nabrał jeszcze mocniejszego znaczenia.

Ladaco najnowszym utworem zachęca do zatrzymania się i docenienia tego co obok nas najcenniejsze. ,,Właśnie minęła, niepostrzeżenie, kolejna chwila naszego życia’’ to główne hasło i przesłanie utworu – z jednej strony mające zwrócić uwagę na pęd życia w obecnym świecie, a z drugiej przestrzegające przed tym, żeby nasze życie z tego powodu nie przeciekło nam przez palce. Ladaco wizualizuje ten przekaz w bardzo mocny sposób zestawiając ze sobą obrazy dwóch bliskich sobie osób.

Wygląda na to że z upływem czasu staję się coraz bardziej nostalgiczny” – mówi Ladaco, czyli Rafał Benedek. „Klip do piosenki to dokumentalny zapis spotkania dwóch silnych i wyrazistych kobiet — mojej 3-miesięcznej córki Wiktorii i babci Teresy, która w tym roku skończy 93 lata. Dzielą je 2 pokolenia i patrzą na życie z dwóch skrajnych perspektyw”.

W warstwie muzycznej aranż utworu łączy nowoczesne syntezatorowe brzmienia z najlepszymi tradycjami polskiej alternatywy lat ’80 i ’90. To kolejna odsłona romantycznego oblicza Ladaco, który dotąd dał się poznać głównie za sprawą lekkich, ironicznych utworów.

POSŁUCHAJ W SERWISACH CYFROWYCH

Ladaco, to sceniczne alterego Rafała Benedeka – wokalisty i multiinstrumentalisty, którego znakiem rozpoznawczym jest rozbrajająca w swojej bezpośredniości mieszanka ironii i melancholii. Klimatyczne teksty w połączeniu z wielowymiarową muzyką, tworzą bogaty i niepowtarzalny świat pełen zwrotów akcji.

Bujny krzak: https://bit.ly/bujnykrzak_Ladaco

Jezioro Łabędzie: https://bit.ly/jeziorolabedzie_Ladaco

Przekaz myśli: https://bit.ly/Przekazmysli_Ladaco

Param-pam-pam: https://bit.ly/param_pam_pam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s