„puzzle” – pierwszy polskojęzyczny singiel Elly TesS

Elly Tess powraca z kolejnym singlem – tym razem w języku polskim.

Tess zadebiutowała w listopadzie zeszłego roku singlem „sad girl” utrzymanym w stylistyce smutnego popu. W styczniu miał premierę jej drugi utwór – „ghosting”. Obie kompozycje powstały we współpracy z nagradzanym i uznanym producenckim duetem – Hotelem Torino (Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek) odpowiedzialnym za przeboje takie jak „Cześć, jak się masz?” Sanah i Sobla czy „Superhero” Viki Gabor.

„puzzle” stanowią nowy rozdział w twórczości młodej artystki. Elly otwiera się przed słuchaczami nie tylko pod względem emocji. Osobisty wymiar „puzzli” podkreśla fakt, iż jest to kompozycja w pełni autorska i jednocześnie pierwsza piosenka napisana w języku polskim. Artystka mierzy się z własnymi emocjami, próbując ubrać w słowa cały swój smutek. Producentem najnowszego utworu jest Piotr Siejka, znany m.in. z takich przebojów jak „Na kolana” Kasi Cerekwickiej. 

Elly stale eksperymentuje z brzmieniem i sprawdza się w różnorodnym repertuarze. Poprzednie single oferowały nowoczesne, minimalistyczne bity. „puzzle” to ballada będąca jednocześnie wyrazem delikatności i pewności siebie. Tess udowadnia, że jest utalentowaną songwirterką – bez względu na to jaką stylistykę obiera, jej kompozycje zawsze dostarczają całą gamę emocji.

Elly Tess o “„puzzlach”:

„Za utworem kryje się prosta historia. Spotykałam się kiedyś z pewnym chłopakiem, który zapomniał wspomnieć, że jest w związku z kimś innym. I choć ostatecznie zakończył relację z ówczesną partnerką, to nie byłam w stanie mu zaufać ze względu na to, jak rozpoczęła się nasza znajomość. Miałam wrażenie, że był bardziej zakochany w samej idei miłości niż we mnie”.

Utworowi towarzyszy wyjątkowy, autorski teledysk w pełni zrealizowany przez Elly Tess. Artystka zdecydowała się spróbować swoich sił jako autorka zdjęć i montażystka. Wideoklip do „puzzli” to intymny autoportret stylizowany na estetykę „lo-fi” i pełnowartościowy „home made” w jednym.

O Elly Tess

Elly Tess to łódzka wokalistka, pisarka, autorka tekstów i kompozytorka. Od 13. roku życia mieszka i tworzy w Los Angeles. Jako pisarka zadebiutowała w 2013 roku wydając powieść fantasy typu young adult – „Szafir”. W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem (Summa cum Laude) University of California in Los Angeles (UCLA) na dwóch kierunkach: filozofia i przemysł muzyczny.

Instagram

Facebook

Linktr.ee

YouTube

TikTok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s