Bruce Liu prezentuje nagranie Nokturnu cis-moll, nr 20, op. posth

Kilka dni po ogłoszeniu podpisania kontraktu Deutsche Grammophon z Bruce’em Liu, Yellow Label wydaje nagranie Nokturnu cis-moll, nr 20, op. posth jako e-singiel. Kolejne e-single ukażą się jeszcze w 2022 roku.

W ten sposób Bruce Liu rozpoczyna zupełnie nowy etap swojej kariery fonograficznej, tak wspaniale rozpoczętej wydaniem przez DG albumu z wyborem nagrań dokonanych na żywo w trakcie Konkursu Chopinowskiego, przez jego organizatora – Narodowy Instytut Fryderyka Chopina – we współpracy z Polskim Radiem Program 2 (Classic Channel), a kontynuowanej niedawnym wydaniem przez NIFC albumu z nagraniami Koncertu e-moll, Sonaty b-moll, Ronda a la Mazur i Ballady F-Dur – także pochodzącymi z XVIII Konkursu Chopinowskiego.

Pianista planuje już teraz dwa przyszłe albumy. Pierwszy z nich, z repertuarem obejmującym dzieła Chopina i Rameau, będzie odzwierciedlał pragnienie pianisty, by zgłębić muzykę swojego miejsca urodzenia i osobiste związki z Francją. Drugi album będzie zawierał nagranie II koncertu fortepianowego Czajkowskiego, dzieła, którym zadebiutował w Wielkiej Brytanii na początku tego miesiąca („Nie może być zbyt wielu pianistów na wczesnych etapach ich międzynarodowej kariery z tym ogromnym, zniechęcającym wręcz dziełem w swoim repertuarze, ale najwyraźniej Liu grał je od wielu lat, a niezmordowana pewność siebie, z jaką wkroczył w kaskady figuracji, sugerowała wielką znajomość tego utworu” – można było przeczytać na łamach „The Guardian”).

Bruce Liu, urodzony 8 maja 1997 roku w Paryżu, ukończył Konserwatorium Montrealskie pod kierunkiem Richarda Raymonda, a obecnie jest uczniem Dang Thai Sona. Występował już między innymi z Cleveland Orchestra, Israel Philharmonic Orchestra, Montreal Symphony Orchestra i Orchestra of the Americas, odbył także tournée z China NCPA Orchestra w Ameryce Północnej. Ostatnie sezony przyniosły dwa kolejne tournée po Chinach, z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Ukrainy i Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej (między innymi występy w National Center for the Performing Arts, Beijing Concert Hall i Shanghai Oriental Arts Centre) oraz występ z Orchestre Lamoureux w Salle Gaveau. Artysta zdobywał nagrody na międzynarodowych konkursach pianistycznych w Sendai, Montrealu, Tel Awiwie i Viseu.

Aktualnie Bruce Liu jest solistą na trasie koncertowej Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Andrzeja Boreyki, obejmującej najważniejsze ośrodki kulturalne regionu Florydy. W programie tournée, poza Koncertem fortepianowym e-moll op. 11 Fryderyka Chopina, znajdą się również dzieła Stanisława Moniuszki oraz Symfonie Brahmsa i Griega.

Harmonogram trasy koncertowej:

30 marca 2022 – West Palm Beach – Kravis Center

31 marca 2022 – Daytona Beach – Peabody Auditorium

2 kwietnia 2022 – Orlando – Dr. Phillips Center

3 kwietnia 2022 – Naples – Artis Naples

4 kwietnia 2022 – Sarasota – Van Wezel Performing Arts Hall

5 kwietnia 2022 – Miami – Arsht Center Knight Concert Hall

Tournée Orkiestry Filharmonii Narodowej jest współorganizowane przez Instytut Adama Mickiewicza.

Ciąg dalszy informacji wkrótce!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s