ukazał się album CREDO Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO

19 marca ukazał się drugi album zespołu 5 RANO, na czele którego stoi Łukasz Łyczkowski. Płytę promuje singiel „Złotobrudny”, w którym gościnnie wystąpił Sebastian Riedel.  Na płycie można też usłyszeć Wojtka Cugowskiego. 

Łukasz Łyczkowski o albumie ,,Credo”:
Zawsze się mówi, że właśnie wydany album jest tym najważniejszym, najbardziej dojrzałym, najlepszym. Szczerze dla mnie właśnie takie jest ,,Credo”. To jest zarejestrowany na taśmie mój krzyk, mój protest, apel i odpowiedź na to co mnie otacza. Muzyka to dla mnie sacrum, zawsze darzę ją największym szacunkiem i moje intencje przy komponowaniu są zawsze szczere. Wychowany na muzyce buntu od ulicznego hip hopu po wszelkie gatunki rockowe, które zawsze w sposób zaangażowany w warstwie lirycznej walczą o prawdę, z socjologicznym zacięciem wyśpiewuję co mnie boli. Każda pieśń z innego oceanu dźwięków, muzycznych krain, a jednak album w moim odczuciu zwarty, konceptualny mający przekazać pare moich prawd, stąd właśnie tytuł ,,Credo”. Oprócz śpiewania, o tym przeciwko czemu się buntuję jest to album gdzie wręcz  ekshibicjonistycznie się obnażam i grzebię w swojej głowie. Kolejny raz rozliczam się z demonami przeszłości, śpiewam o swoich upadkach, ale też oznajmiam, że pewne rany już się zabliźniły i wstaję niepokonany.

,,Credo” jest naszą odpowiedzią na to co współczesny świat muzyczny nam proponuje. ,,Credo” jest negacją obowiązujących trendów, jest swoistym hołdem klasycznemu rockowi. Czerpiemy sobie bezczelnie z wszelkich gatunków mieszając metal z funkiem czy bluesem. Jest to album braterski, każdy z nas zawarł w nim siebie. Każdy z członków 5 RANO wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności. 

,,Credo” jest płytą moich marzeń ponieważ jest na niej Sebastian Riedel i Wojtek Cugowski. Swoim kunsztem wnieśli rasowość i niepowtarzalny styl. Z ich fana stałem się partnerem muzycznym, do tej pory nie mogę uwierzyć, że wyśpiewali moje słowa, zagrali nasze dźwięki… i to jak!!! Jeśli drogi fanie muzyki szukasz w Polsce z utęsknieniem zespołu, który hołduje złotym czasom Rocka z ery lat 60,70,80 i 90tych, masz dość konsumpcyjnego podejścia do świata, czytasz między wierszami i oczekujesz poważnego podejścia do liryki i muzyki ten album jest dla Ciebie. O to moje ,,Credo”.

BIO

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od 17 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem, ale także jest otwarta na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”.  Ich utwory wyświetlono już ponad 22 miliony razy.Łukasz Łyczkowski, lider i wokalista zespołu to najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland. W finale zajął drugie miejsce. Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charakterystycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych, skąpanych w organach Hammonda i okiełznanych przez znakomitą sekcję rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łukasz Łyczkowski potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością. Zespół gra po całej Polsce, aby dotrzeć ze swoją muzyką do jak najszerszego grona odbiorców i szerzyć Rock & Rolla.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s