Gayle śpiewa o swoich nastoletnich doświadczeniach – posłuchaj debiutanckiej EP-ki autorki przeboju „abcdefu”

Gayle, pogromczyni list przebojów, przedstawia swoją debiutancką EP-kę „a study of the human experience volume one„.

„Kiedy byłam młodsza, wyobrażałam sobie kim będę, jak będę starsza, Jak będę się zachowywać, ubierać, jakich przyjaciół będę miała, czego nie będę robiła dopóki nie wyjdę za mąż lub dopóki nie skończę 21 lat. A potem dorosłam i nic z tego nie wyszło. Nie wiedziałam, dlaczego rzeczy, które były dla mnie takie ważne, kiedy byłam młoda, przestały być ważne. Wtedy zrozumiałam, że po prostu zmieniło się to, czego pragnę w życiu i nie ma w tym nic złego. „a study of the human experience volume one” opowiada o moich doświadczeniach i doświadczeniach osób, z którymi współpracowałam przy tym projekcie. Dla mnie dorastanie polega na popełnianiu błędów i uczeniu się na nich. Szkoda tylko, że czasem muszę popełnić ich tak wiele, by wyciągnąć jakąś lekcję” – opowiada Gayle.

Na „a study of the human experience volume one” Gayle poprzez wspaniale zniuansowane piosenki przedstawia swoją niebanalną osobowość i swoje najgłębsze niepewności oraz pragnienia. „Rolling Stone” napisał, że to „podsumowanie nastoletnich doświadczeń Gayle, wypełnione zdobytymi lekcjami i rozczarowującym przyjaźniami„. Na EP-kę trafił przełomowy przebój 17-latki z Nashville „abcdefu„, a także kolejny singiel „ur just horny” oraz zadziorny nowy numer „luv starved„.

Posłuchaj ‚a study of the human experience volume one’

Piosenkę „luv starved„, której towarzyszy oficjalny teledysk, napisali Gayle, Jonny Shorr i Sara Davis. W utworze wokalistka zastanawia się, czy miłość rzeczywiście warta jest ryzyka czy może jednak wystarczy pożądanie. – Popełniłam tyle błędów jeśli chodzi o związki i moje życie miłosne – opowiada Gayle. – Robiłam wszystko, by do tego nie dopuścić, acz w końcu pojawił się ktoś, kogo nie chciałam już od siebie odpychać. Nie wiedziałam jednak, czy warto otworzyć się na tyle, by tak bardzo mi na kimś zależało.

Na szczycie świata i listach przebojów„. Tak o piosence „abcdefu” napisał „Rolling Stone„. Hit młodej Amerykanki ma już dziś platynowy status w USA, zajmuje 3. miejsce w głównym zestawieniu Billboardu, 1, miejsce na liście Spotify Global oraz miliard streamów na całym świecie, a także 100 milionów odsłon teledysku.

Po „abcdefu” Gayle wydała singiel „ur just horny„, który wyprodukowali Daylight (gnash, Shawn Mendes) i Pete Nappi (Thirty Seconds To Mars, Madison Beer, Shinedown), a napisali Gayle, Daniel Kyriakides (Sylvan Esso, K. Flay) i Sara Davis. Numer z miejsca stał się hitem, czego dowodem 18 milionów streamów w ciągu zaledwie miesiąca od premiery.

Nieustraszona, szczera i charyzmatyczna Gayle trafiła do zestawienia „Artist On The Rise” przygotowanego przez YouTube, a także „Artist to Watch 2022” Amazona czy „21 Under 21: The Ones To Watch” Billboardu. – Gayle ma własne, unikatowe brzmienie, łączące pop, alternatywę, rock i R&B – podsumował magazyn „FLAUNT”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s