ZJAWISKOWA UGORNA INTERPRETUJE WIERSZ ZUZANNY GINCZANKI

UGORNA to debiut wyczekany, wyważony i kompletny. Późny. Artystka przez ostatnie lata dochodziła do prawdy o samej sobie – choć na pewno nie w ciszy i skupieniu – to jednak bez obecności potencjalnych odbiorców. Dzisiaj gotowa i pewna świętuje zwycięstwo zapraszając nas na wytworną kolację. Traumy z przeszłości zostały zamknięte w postaci wykwintnych muzycznych dań. W formie przystawki Ugorna zaserwowała utwór „Amsterdam”, jako  aperitivo singiel „Amok”.

W oczekiwaniu na kolejne dania, artystka wypuściła zjawiskową live sesję, podczas której wykonuje autorski „Amok”, hit „Midnight Sky” Miley Cyrus i „Wodę”, która jest interpretacją fragmentu wiersza Zuzanny Ginczanki.

„Woda” Live Session

„Woda” w serwisach streamingowych:

Pośród wielu interpretacji i szlachetnych wyścigów w dążeniu do poznania prawdy o Ginczance Ugorna w swoim utworze ogranicza się do zaśpiewania tekstu. Tekstu – wyzwania, tekstu – deklaracji. Tekstu marzenia, które jednak zdaje się być już postanowieniem. Najwyższą potrzebą. Czy zaskakuje fakt, że napisany dziewięć dekad temu wiersz urodzonej na Ukrainie dziewczyny, żydowskiego pochodzenia Polki idealnie wpisuje się w klimat pozostałych utworów Ugornej? Dlaczego opowiada wciąż tę samą opowieść o kobiecości, która znów okazuje się jedyną drogą do poznania prawdy o sobie samej. Ten sam niepokój, ta sama organiczna radość istnienia i ta sama potrzeba przemiany.

Premierze utworu towarzyszy trzecia odsłona Live Session w reżyserii Maćka Nowaka.

UGORNA – „Amok” Live Session

UGORNA – „Midnight Sky” Live Session

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s