SINGIEL ZESPOŁU NIEMOC PIERWSZĄ ZAPOWIEDZIĄ KOMPILACJI MY NAME IS POZNAŃ

My Name Is Poznań to album dokumentujący młodą scenę muzyczną Poznania w czasach pandemicznego i społecznego przesilenia. Kompilacja ukaże się 30 marca za pośrednictwem dystrybucji wytwórni Kayax i towarzyszyć mu będą klipy ze studyjnych live-sesji. Pierwszą zapowiedzią wydawnictwa jest utwór „Mediolan” zespołu Niemoc z gościnnym udziałem Oysterboy’a.

“Notoryczni debiutanci” – mówią sami o sobie z ironią, bo choć trio Niemoc istnieje już 7 lat, to wciąż są określani jako “młodzi zdolni”. Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80. i 90. Energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory to ich znak rozpoznawczy, o czym najlepiej przekonać się na koncertach. Niemoc wystąpiła m.in. na Open’erze, węgierskim Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportowała m.in. M83 i Kamp! W sieci można znaleźć ich sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza.

„Mediolan” to utwór, którego historia zaczyna się niedługo po zakończeniu prac nad płytą „Kilka Najlepszych Dni w Życiu”. W swojej pierwotnej, instrumentalnej wersji otworzył nam drzwi do uczestnictwa w projekcie My Name is Poznań. W czasie trwania programu mieliśmy okazję współpracować z Piotrkiem Kołodyńskim występującym solo jako Oysterboy, który wzbogacił „Mediolan” o nostalgiczną warstwę wokalną oraz z Marcinem Macukiem – uznanym producentem, który zaproponował zupełnie nowatorski dla naszego zespołu szlif brzmieniowy. Dla nas ten utwór to innowacyjny i odważny krok, a dla słuchaczy – mamy nadzieję – moment wytchnienia w niepewnych czasach.

Utwór „Mediolan” dostępny do odsłuchu na platformach streamingowych:
https://lnk.to/Mediolan
 

Niemoc:
www.facebook.com/niemocniemoc
www.instagram.com/niemoc/

Oysterboy: 
www.facebook.com/oysterboyo
www.instagram.com/oysterboymusic/

O projekcie My Name Is Poznań

Trzynastka reprezentantów stolicy Wielkopolski na My Name Is Poznań wyłoniona została z ponad 250 zgłoszeń, złożonych do konkursu Studio Otwarte – nawet jury złożone z dziennikarzy i animatorów sceny muzycznej było zaskoczone bogactwem lokalnej sceny.

Dzięki wsparciu miasta Poznań mogliśmy zaproponować nagranie piosenek 13 wykonawców ze znakomitymi realizatorami i producentami dźwięku. W nagraniach młodym poznaniankom i poznaniakom pomagali m.in. Emade, Marcin Macuk, Paweł Krawczyk i Marcin Bors. „Tak powstał naszyjnik z pięknie oszlifowanych kamieni” – śmieje się inicjator projektu Michał Wiraszko.

Kompilacja ukaże się 30 marca na wszystkich największych platformach streamingowych, a także będzie dostępna do kupienia w wersji fizycznej na stronie www.sklepzmuzyka.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s