LUM!X i Pia Maria z hitem na Eurowizję

LUM!X, popularny producent i DJ, przedstawia piosenkę „Halo„, w której zaśpiewała Pia Maria. Z nowym utworem oboje artyści będą reprezentować Austrię w nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Utrzymany w tempie 150 bitów na minutę „Halo” to dowód na to, że LUM!X nie boi się żadnych wyzwań. Nawiązujący do eurobitowych brzmień singiel, porywa kinetycznym rytmem, imponującym wokalem Marii, stadionowym klimatem i chwytliwym refrenem.

W ciągu ostatnich lat LUM!X wypracował sobie pozycję jednego z najpopularniejszych muzyków w kraju. Dzięki świeżemu podejściu do muzyki elektronicznej i za sprawą takich utworów, jak „Monster”, „The Passenger” czy ostatniego „Thunder”, zgromadził miliard streamów oraz złote i platynowe certyfikaty nie tylko w Austrii, ale także w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii i Polski. Teraz LUM!X gotów jest spełnić swoje kolejne marzenie.

– To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować mój kraj podczas Eurowizji. To największa europejska scena i chyba największa szansa na sukces na tym kontynencie – mówi twórca.

Posłuchaj ‚HALO’

LUM!X

W wieku zaledwie 19 lat, austriacko-włoski muzyk LUM!X, który naprawdę nazywa się Luca Michlmayr, szybko stał się jednym z najpopularniejszych artystów na elektronicznej scenie. Jego charakterystyczne brzmienie, podbija nie tylko radiowe listy przebojów i klubowe parkiety, ale i zyskuje wiralowe sukcesy.

Początkowo grał na gitarze i słuchał Queen oraz Michaela Jacksona, ale później odkrył Skrilleksa i amerykański dubstep, co skłoniło go do zgłębienia tajników FL Studio. W wieku 13 lat samouczek zaprezentował się światu, wypuszczają niezliczone bootlegi i remiksy, z których wiele nadal krąży po sieci.

Dalej było już tylko z górki. Gabry Ponte, znany z grupy Eiffel 65, pomógł mu przy singlu „Monster”, który dziś ma 200 milionów odsłuchów i pojawił się w milionach filmików tworzonych przez internautów. LUM!X i Gabry Ponte kontynuowali współpracę, tworząc hity „The Passenger (LaLaLa)” (feat. MOKABY and D.T.E.) i „Thunder”, które razem zgromadziły setki milionów odtworzeń.

– Robię to, co lubię, a skoro innym się to podoba, to chyba dobrze to robię – podsumował LUM!X.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s