Debiutant roku? Co warto wiedzieć o muzycznej nadziei 2022, Jakubie Skorupie

Premiera jego debiutanckiego albumu zatytułowanego „Zeszyt pierwszy” już  11 marca.

Melancholijny Ślązak 

Jakub Skorupa, rocznik ’86, to pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów – z zamiłowania do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń życiowych. Jego muzykę można określić jako melancholijny mix rapowej narracji z alternatywnym brzmieniem. Od kilku lat mieszka i tworzy w Gliwicach, a klimat śląskich krajobrazów pobrzmiewa echem w jego twórczości.

Człowiek – orkiestra 

I choć muzyka w jego żyłach płynie od dawna, bo teksty piosenek pisze odkąd sięga pamięcią, a jako nastolatek grał na gitarze w knurowskim zespole Starvin’ Marvin, to zanim na stałe związał się z muzyką próbował swoich sił w wielu dziedzinach. M.in. nalewał piwo na biesiadach górniczych i handlował samochodami, a nawet napisał sztukę teatralną „Życie męczy”. Kilka lat temu wyjechał do Londynu, gdzie w dużej korporacji zajmował się tworzeniem animacji dla znanych międzynarodowych marek.

Rzucić wszystko i wyjechać na Śląsk 

Tęsknota za muzyką spowodowały, że wypowiedzenie z korpo napisał wierszem i wrócił do Polski, żeby tworzyć muzykę. Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada o tym, co widzi i czuje za pomocą prostych piosenek.

Debiut głośny jak lokomotywa

Jego znakiem rozpoznawczym stały się „Pociągi towarowe”. Utwór zapewnił mu w 2021 roku 3. miejsce w plebiscycie „Sanki” Gazety Wyborczej, a sam Skorupa został okrzyknięty nadzieją roku.

„Zeszyt pierwszy”  

Debiutancki album zatytułowany „Zeszyt pierwszy” swoją premierę ma 11 marca. Jest to album soundtrack. Bo gdyby charakterystykę danego pokolenia można było zamknąć w formie kilku piosenek na jednej płycie CD, to Jakub Skorupa nie miałby sobie w tym temacie równych. Każdy jego utwór to trafne podsumowanie rzeczywistości. Na płycie znalazło się 13 utworów wyprodukowanych przez Kubę Dąbrowskiego. W utworze „Joga” gościnnie pojawia się Patrick The Pan.

Preorder: https://defjam.pl/jakub-skorupa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s