Sibuku pyta „Co jeśli?” Posłuchaj nieplanowany singiel „What IF”

W związku z sytuacją w Ukrainie zupełnie bez przygotowania i strategii Sibuku (Paweł i Ania) wypuszcza singiel „What If”.

Artyści o utworze:

Jako nowy elektroniczny projekt chcieliśmy należycie wydać materiał, kiedy wszystko z naszej strony będzie zapięte na ostatni guzik, jednak teraz po prostu czujemy, że przesłanie What If jest istotne w tym właśnie momencie. Podzielenie się tym utworem jest jedną z niewielu rzeczy, które czujemy, że możemy w tej sytuacji zrobić. W czasie kiedy najgorsze “co jeśli?” realizuje się na naszych oczach, to nadzieja jest tym, czego wciąż możemy się uchwycić. Ten utwór miał ukazać się za jakieś 2-3 miesiące, mieć strategię marketingową i wszystko zapięte na ostatni guzik. Ale nie ma, bo czujemy, że trzeba się nim podzielić właśnie teraz.To spontaniczna reakcja na moment, w którym “co jeśli” zamienia się w rzeczywistość. Niech niesie Wam nadzieję.

Sibuku (jeszcze wtedy solo Paweł Szymczak) wrzucił posta na jedną z licznych fejsbukowych grup dla wokalistek bez żadnej nadziei na znalezienie kogoś interesującego. Jednak los chciał inaczej. Po chwili odzywa się Ania i w moment łapią nić porozumienia. Potrafią złapać się w dźwiękach pomimo lat świetlnych dzielących ich muzyczne światy. Paweł pracuje na wartych 200 zł słuchawkach, a Ania nagrywa w swojej sypialni trzymając mikrofon i popfiltr w rękach. Oboje są zaskoczeni, że w taki właśnie sposób osiągają brzmienie, które więcej niż zadowala! Pejzaże Sibuku rozciągają się pomiędzy ambientem, downtempo, elektroniką i IDM. Paweł tworzy ciepłą syntezatorową muzykę, Ania dokłada swoje teksty i wokale. Całość niesie nadzieję. Najważniejsze jest jednak to, że Sibuku ma swoje brzmienie i swoją opowieść do przekazania słuchaczom.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s