Poznań w surrealistycznej odsłonie! Posłuchaj i zobacz „Mindverse” od KĀGI

Poznański artysta o pseudonimie KĀGI wydaje nowy singiel zapowiadający nadchodzący album. Nowe wydanie ukazuje się z wideo klipem przedstawiającym Poznań w surrealistycznej odsłonie. 

Mindverse to utwór celebrujący stoicki spokój ducha oraz jego równowagę w chwilach, kiedy potrzebujemy tego najbardziej. Pomaga on stawić czoła lękom wygenerowanym poprzez auto-destrukcyjne nawyki, myślenie czy ogólne nastawienie. Tekst utworu mówi o zachowaniu wiary w swoje umiejętności i mocne strony, trzeźwości oraz przejrzystości umysłu pomimo trudów życia codziennego, czy nawiedzających każdego chwil słabości i zwątpienia w siebie.

Od KĀGI: 

Nowy singiel jest kolaboracją  z poznańskim wokalistą Bartoszem Górnym i gitarzystą z zespołu Hope Leslie. Mocny i melodyjny wokal Bartka przykuł moją uwagę już jakiś czas temu dlatego tworząc album zaproponowałem mu współpracę, propozycja spotkała się jego dużym entuzjazmem.  Szczerze od tamtego momentu nie mogłem się doczekać aż przejdziemy do konkretów. 

Muzyka jest formą wyrażania siebie samego swoistego sposobu uzewnętrzniania się dlatego tworzenie jej jest dla mnie intymnym procesem tym bardziej, że sam album opowiada o kliku ostatnich latach które przyniosły dużo wewnętrznych zmian niełatwych ale koniecznych. Nie byłem pewien rezultatu naszej współpracy jednak finalny efekt przerósł moje oczekiwania. 

Utwór ukazuje się z autorskim wideo klipem. Cały klip z wyjątkiem kilku ujęć został nakręcony w mieście w którym się wychowałem w Poznaniu. Klip przedstawia wiele znanych budynków w niekonwencjonalnej formie jakby lewitujących w przestrzeni, natomiast aura w której zostały wykonane zdjęcia dodaje im lekkości. Z drugiej strony widzimy Bartka w wizji tunelowej pewnie kroczącego przez miejski labirynt.

Krzysztof Gil pseudonim artystyczny  KĀGI jest producentem muzycznym z Poznania. 

Ostanie 10 lat kolaborował w wielu projektach  muzycznych w charakterze basisty  oraz producenta muzycznego. Świetnie się czuje w gatunkach alternatywnej muzyki elektronicznej. Posiada znaczny udział kompozycyjny w projektach Fickle Vibe, Chaotic Pieces, z którymi zagrał  setki koncertów w Polsce i za granicą wypracowując przy tym niebywałą wrażliwość muzyczną i umiejętności producenckie.  

W 2018 roku zdecydował się rozpocząć  karierę solową tworząc muzykę za pomocą gitary basowej, syntezatorów, nagrywanych samodzielnie sampli i analogowych efektów. Zafascynowany syntezą i obróbką dźwięku dostarcza świeże i odważne kompozycje bogate w przesterowane brzmienia sekcji rytmicznej osadzone głęboko w przestrzeni przecięte jak brzytwą wiercącymi w uszach melodiami syntezatorów. 

Jego muzyka nie jest wypełnieniem tła do rutynowych czynności. Ta muzyka wymaga uwagi jest stymulantem wprowadza w konkretny nastrój osadza mocno w rzeczywistości i wzbudza emocje.   

Do tej pory wydał 4 single dostępne na platformach streamingowych. W kolejce do wydania czeka gotowy album „Mindverse” dostarczający wiele niespodziewanych zabiegów artystycznych. Władający umiejętnie dźwiękiem artysta zabiera nas w podróż do swojego świata. To dojrzała kompozycja, która zapewnia zrozumienie bez słów.   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s