ŻYŃY – JAZZTRONICA W NAJLEPSZYM WYDANIU! Posłuchaj singla ‚Not Alone’!

Po udanym debiucie w YouKnowMe Records w 2021 roku, ŻYŃY (czyt. ŻYNI) zapowiada nowe wydawnictwo!

„Not Alone” to pierwsza zapowiedź drugiej autorskiej płyty niezwykle utalentowanego multiinstrumentalisty i producenta Tomasza Woźniaka aka ŻYŃY. Singiel jest doskonałą reprezentacją wielowarstwowości materiału z płyty – ŻYŃY odważnie i bezkompromisowo łączy świat elektroniki z estetyką jazzową i oscyluje poza granicami dosłowności.

„”Not Alone”, zresztą tak, jak całość płyty, to komentarz do pogarszających się warunków na świecie. Polaryzacja społeczeństwa, powrót populizmu i dyskryminacja, to tylko część problemów, z którymi społeczeństwo musi się mierzyć w ostatnich latach. To wszystko, w kontekście pandemii, widma wojen, potrafi mocno przytłaczać. Swoje emocje przelałem w jedyny, naturalny dla mnie sposób – w muzykę.”

ŻYŃY nadchodzącym materiałem otwiera nowy rozdział muzyczny. Rezygnacja z dotychczas charakterystycznych dla jego produkcji sampli wokalnych i wykorzystanie własnego głosu w symulowanych samplach, nadaje jego produkcjom nowy wymiar – personalny, wręcz intymny w odbiorze.  Nie bójmy się jednak dosłowności – wszystkie partie wokalne to dalej krótkie zdania, pojedyncze, nieoczywiste zwroty, które raczej otwierają pole do interpretacji, zamiast ją narzucać.

„Wykorzystanie własnego głosu ma dla mnie szczególne znaczenie – takie całkowicie nowe otwarcie i krok do przodu. Nowy środek wyrazu, dzięki któremu mam poczucie, że jestem bliżej odbiorcy mojej muzyki”

Posłuchaj w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/ZYNYnotalone 

ŻYŃY czyli Tomasz Woźniak

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu ze specjalizacją gitary jazzowej, spędził także pół roku w Saint Louis College of Music w Rzymie. Gra na wielu instrumentach, jest także utalentowanym turntablistą.

Ksywa „ŻYŃY” pochodzi od….. czapki kultowej firmy Zoo York New York (w skrócie ZYNY), która stała się znakiem rozpoznawczym Tomka w czasach studenckich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s