Eurowizja 2022 – Krystian Ochman z utworem „River” reprezentantem Polski!

Krystian Ochman z piosenką „River” będzie reprezentował Polskę w tegorocznym festiwalu Eurowizja. Został wybrany przez jurorów i widzów podczas koncertu pokazanego w TVP2 w sobotę wieczorem.

Krystian Ochman był jednym z dziesięciu wykonawców starających się o udział w tegorocznej Eurowizji. Pozostali to:

– Ania Byrcyn z piosenką „Dokąd?”,

– Daria z piosenką „Paranoia”,

– Emilia Dębska, czyli Mila z piosenką „All I need”,

– Karolina Lizer z piosenką „Czysta woda”,

– Karolina Stanisławczyk & Toro Chica z piosenką „Move”,

– Siostry Szlachta z piosenką „Drogowskazy”,

– Kuba Szmajkowski z piosenką „Lovesick”,

– Lidia Kopania z piosenką „Why does it hurt”,

– zespół Unmute (z piosenką „Głośniej niż decybele”.

Koncert preselekcyjny zatytułowany „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” został pokazany w TVP2 w sobotę, w dwóch częściach, od godz. 20:00. Zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę na tegorocznej Eurowizji, wybrało zarówno jury (byli w nim piosenkarka Halina Frąckowiak, dziennikarz muzyczny TVP Marek Sierocki, dyrektor programowy TVP Krystian Kuczkowski, dyrektor programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy oraz muzyk i kompozytor Szymon Orłowski), jak też widzowie w głosowaniu SMS-owym. W ostatnich latach reprezentanci naszego kraju na festiwal byli wskazywani wyłącznie przez jurorów.

Poziom tegorocznych preselekcji jest bardzo wysoki i urozmaicony. Artyści prezentują różne style. Eurowizja to nie tylko odpowiedni dobór piosenek, artysta, który będzie nas reprezentował musi na scenie odpowiednio się zaprezentować. Dlatego dobrze, że cała dziesiątka zaprezentuje się na żywo podczas specjalnego koncertu. Dobrze też, że nie tylko jury, ale także widzowie wezmą udział w wyborze naszego reprezentanta – mówił w połowie stycznia Marek Sierocki, który od ub.r. komentuje w TVP festiwal Eurowizji.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022 w Turynie w hali Palasport Olimpico.

Krystian Ochman zwyciężył w jedenastej edycji muzycznego talent-show „The Voice of Poland”, wyemitowanej w TVP2 jesienią 2020 roku. We wrześniu ub.r. z piosenką „Prometeusz” wygrał konkurs Premier na festiwalu w Opolu. Singiel Krystiana Ochmana „Światłocienie” uzyskał status złotej płyty, szybko zanotowała 300 tys. odtworzeń w internecie, zadebiutowała na Spotify Top 200. W listopadzie ub.r. ukazał się debiutancki album Krystiana Ochmana, zatytułowany „Ochman”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s