Zobacz klip do „Jezebel” The Rasmus – kandydata na Eurowizję 2022!

Doskonale znany publiczności zespół The Rasmus wydał niedawno swój najnowszy singiel „Jezebel”. Numer, który jest jednocześnie kandydatem, a dla wielu murowanym zwycięzcą, w krajowych preselekcjach do konkursu Eurowizji (26/02) w Finlandii, spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Grupa przedstawiła także swoją nową gitarzystkę Emilię „Emppu” Suhonen, która wniosła świeżą energię do zespołu. Teraz The Rasmus prezentują oficjalny klip do „Jezebel”!

Wokalista Lauri Ylönen: Emppu jest gwiazdą teledysku! Chcieliśmy ją przedstawić światu w wielkim stylu. W końcu jest jak Jezabel, buntownicza i niebezpieczna! Bardzo podobał mi się też pomysł z przywiązaniem mnie do łóżka i torturami. Podczas kręcenia teledysków staram się zawsze przekraczać własne ograniczenia.

Emppu Suhonen: Dla mnie największą frajdą było bycie osobą, która pomaga Lauriemu wydostać się z kłopotów przy pomocy ogromnych nożyc. Nigdy wcześniej ich nie używałam!

Reżyser Jesse Haaja: Po ukończeniu mojego poprzedniego filmu przyrzekłem sobie i rodzinie, że zrobię teraz długą przerwę. Ale potem zadzwonił do mnie Lauri i obiecałem mu, że wysłucham „Jezebel” i się zastanowię. Po 5 sekundach, obie moje córki tańczyły w salonie do tego numeru i wtedy zapadła decyzja.

„Jezebel” było nagraniem o wysokiej wartości produkcyjnej, co w dzisiejszych czasach jest bardzo rzadkie w przypadku teledysków. Jeśli The Rasmus kiedykolwiek będą mnie jeszcze potrzebować, wchodzę to!

Współautorem i producentem Jezebel jest Desmond Child, który współpracował również z The Rasmus przy okazji ich siódmego studyjnego albumu Black Roses”. Child ma na swoim koncie także współtworzenie hitów takich artystów jak: KISS, Bon Jovi, Aerosmith, czy Alice Cooper.

Lauri zadzwonił do mnie i mówi: „Hej, muszę napisać najwspanialszą piosenkę na świecie. Czy zrobisz to [ze mną]?”. Odpowiedziałem: „Jasne, ale jestem teraz w Folegandros (Grecja)”, a on na to: „Niedługo tam będę”.Jezebel jest hołdem, hołdem złożonym dzisiejszym silnym kobietom, które są świadome swoich ciał, ich zmysłowości, seksualności i które walczą o o swoje prawa.

Przypomnijmy, że The Rasmus na ten rok zaplanowali trasę koncertową, w ramach której zagrają również koncerty w Polsce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s